logo
dollar
euro

Депутати обласної ради звернулись із закликом зберегти національну єдність, цілісність та незалежність

15:39 02.12.2013 eye 394
Депутати обласної ради звернулись із закликом зберегти національну єдність, цілісність та незалежність

Учора ввечері, здебільшого в південних та східних регіони об'явили про скликання позачергових сесій обласних та міських з єдиним питанням порядку денного: "Про суспільно-політичну ситуацію в країні".

Поспішили приєднатись до них Полтавські міськрада та облрада. Серед людей поширилася думка, що зібрання ці скликаються з однією метою: дати президенту привід для введення в країні надзвичайного стану.

І, здається, це були не безпідставні побоювання. Судячи з публікацій в полтавських інтернет-виданнях, міський голова Олександр Мамай був дуже незадоволений тим, що запропонована ним та його однодумцями резолюція не пройшла.

Ранком було розповсюджене звернення голи Полтавської ОДА Олександра Удовіченка до мешканців Полтавської області. Зокрема, в ньому йшлося: "Знаходяться сили, яким вигідно збільшити  напругу у суспільстві до критичної, спонукати учасників майданів до силових дій, до штурмів і захоплення приміщень. Ці сили переслідують власну мету, що не має нічого спільного з інтересами людей. Такі дії, що лише призводять до силового протистояння та страждань людей, кровопролить, ми категорично засуджуємо".  Була інформація, що і депутати мають підтримати якийсь такий текст, який, вірогідно, не сприйняли б люди інших з паном Удовіченком поглядів.

Однак, ближче до вечора був оприлюднений текст рішення облради, який принципово відрізняється від вранішнього звернення голови ОДА. За лаштунками залишається причина трансформації думки полтавських владоможців, як і владможців інших регіонів, де теж "прокотили" підготовленні рішення про підтримку надзвичайного стану. Здається, тільки парламент Криму залишився на позиціях "надзвичайщини". Однак, можна тільки радіти, що це сталося, що в державі не з’явилося додаткової больової точки. І з задоволення наводимо текст рішення Полтавської облради повністю:

"Україна проходить складний шлях становлення як суверенна держава з європейськими цінностями, європейським майбутнім. Це шлях розбудови національної економіки, забезпечення сталого розвитку, соціальних гарантій та захисту громадян.

Події, які відбуваються зараз, змушують Полтавську обласну раду, як найвищий представницький орган регіону, заявити свою стурбованість ростом соціальної напруги, проявами насилля.

Ми впевнені в тому, що наявна у суспільстві різність поглядів не повинна стати причиною підриву засад єдності та толерантності українського суспільства. Ми поважаємо конституційне право кожного громадянина на вільне волевиявлення та мирні зібрання.

Вважаємо неприпустимим розпалювання громадянського протистояння, засуджуємо застосування сили в будь-яких формах та провокаційні дії, що несуть загрозу життю і здоров’ю людей.

Усі обставини прикрих подій, що відбулися в Києві, мають бути ретельно розслідувані, винні повинні бути покарані. Жорстокість проти мирних громадян -ганебне явище, воно ніколи на має повторитися в Україні.

Звертаємося із закликом щодо необхідності зберігання національної єдності, консолідації та порозуміння у реалізації та захисті права України на самовизначення, цілісність та незалежність.

Завдання влади не допустити зупинки роботи підприємств, установ, організацій, які відповідають за охорону здоров’я, виплату пенсій, зарплат, тепло і світло в будинках, транспорт та інші важливі для життя громади речі.

Сьогодні нам потрібна спільна робота над програмою заходів, що зробить економіку України менш вразливою, захистить робочі місця, забезпечить збереження соціальних гарантій.

Жителі Полтавщини повинні показати справді європейські цінності – взаємоповагу, верховенство права, розсудливість.

Пам’ятаймо, що ми – українці і мета у нас усіх одна – сильна і незалежна держава Україна.

Прийнято дев’ятнадцятою сесією Полтавської обласної ради шостого скликання.

2 грудня 2013 року".


Наверхнаверх