logo
dollar
euro

Уряд готує програму підтримки середнього бізнесу

8:09 27.11.2013 eye 274
Уряд готує програму підтримки середнього бізнесу

Міністерство економічного розвитку і торгівлі подало на розгляд Кабінету Міністрів проект "Загальнодержавної програми підтримки малого та середнього підприємництва на 2014-2024 роки". Про це інформує прес-служба КМУ.

Загальнодержавною програмою передбачено часткову компенсацію процентних ставок за кредитами, які надаються під бізнес-проекти, компенсацію лізингових платежів; передбачається розширення програми мікрокредитування, а також розвиток відповідної інфраструктури.

Експерти зазначають, що вже зараз через Державний фонд підтримки підприємництва реалізується бюджетна програма мікрокредитування, завдяки якій кредити надаються малому і середньому підприємництву для виробництва, переробки, збуту продукції, придбання техніки, новітніх технологій на пільгових умовах під 1,5 облікової ставки НБУ.

Зокрема, на думку експертів Українського союзу промисловців і підприємців, наразі головні кроки мають бути спрямовані на зниження ефективної ставки податку на прибуток, а не на зниження номінальної ставки. Потрібно спрощувати і лібералізувати процедуру відображення витрат, збільшувати норму амортизації, особливо для новостворюваних підприємств.

Експерти наполягають на необхідності внесення змін до Бюджетного кодексу, спрямованих на підтримку МСП. На їх думку, за прикладом країн ЄС, у Бюджетному кодексі слід передбачити наявність у бюджетах всіх рівнів обов'язкового нормативу закупівель у МСП товарів і послуг власного виробництва. Слід також відновити роботу зі створення загальнонаціональної системи гарантування кредитів для МСП.


Наверхнаверх