logo
dollar
euro

У Полтаві втретє провели безкоштовну екскурсію

17:59 25.11.2013 eye 474
У Полтаві втретє провели безкоштовну екскурсію

24 листопада відбулася безкоштовна екскурсія до народного музею "Музична Полтавщина".

Це третя екскурсія в рамках нового туристичного проекту "Таємнича Полтава". Проект стартував 21 вересня і від того часу щомісяця збирає зацікавлених історією міста учасників. Полтавці вже побували на пішохідній екскурсії Полтавою, а також відвідали Хрестовоздвиженський монастир. За три місяці від заснування, у проекті взяло участь вже більше 150 осіб. Цього разу на екскурсію зібралося 30 учасників.

Народний музей "Музична Полтавщина" займає три зали в приміщенні Музичного училища ім. М.В. Лисенка. В цьому році музей святкував 35-річницю від дня заснування і 24-річчя від присвоєння йому статусу "народний". Це звання означає, що створювався музей силами населення на громадських засадах. Завідує музеєм заслужений працівник культури України Віктор Петрович Кучер. Він щодня невтомно працює над удосконаленням експозиції музею. І він же проводив екскурсію 24 листопада. Цього дня музей спеціально відкрили для учасників екскурсії.

музей
Експозиція музею включає близько 15 тисяч писемних та фото експонатів, та більше 5 тисяч речових експонатів. Вона розповідає про життєвий та творчий шлях Миколи Лисенка, про відомих музичних діячів чиї імена пов’язані з Полтавщиною, висвітлює історію музичного училища та діяльність його відомих випускників. У музеї зібрано значну колекцію платівок, архівних документів, незвичних музичних інструментів різних народів світу, більшість із яких в робочому стані. Завідувач музею продемонстрував учасникам козобас та зіграв на клавесині.

коза
Екскурсія зібрала освічених зацікавлених полтавців, тому враження в учасників залишилися найкращі. Саме цей факт і є стимулом для організації нових екскурсій, за словами керівника проекту Ольги Влох:

- Ми розпочали проект "Таємнича Полтава", щоб об’єднати розумних людей, яким цікава історія нашого міста. Дуже приємно, що кожного разу приходять нові учасники. Ми запланували ще багато цікавих тематичних екскурсій і дуже раді знаходити однодумців для їх відвідування. Народний музей "Музична Полтавщина" можна відвідати безкоштовно самостійно в будні дні з 09.00 до 16.00. А наступна екскурсія в рамках проекту "Таємнича Полтава" відбудеться в грудня. В останню неділю грудня будуть новорічні свята, тому екскурсія пройде в передостанню. Щоб в усіх бажаючих були рівні можливості подати заявку та отримати інформацію про екскурсію – анонс буде розміщено – на сайті туристичного клубу InGreen, який є організатором проекту – 5 грудня (http://ingreen.in.ua/tours/topoltava/1114). Реєстрація триватиме з 5 по 10 грудня. До зустрічі у музеях міста!

Довідка про народний музей "Музитчна Полтавщина" (з енциклопедії "Полтавщина", 1992 рік видання):

Відкрито у 1978 році у приміщенні музичного училища ім. М. В. Лисенка. Ініціатором створення музею був М. А. Фісун. Експонатів ― понад 5 тис. Експозицію складають три розділи. Перший розділ присвячений українському композитору М. В. Лисенку. Матеріали інших двох розділів розповідають про діяльність викладачів та випускників училища, про діячів у галузі музичної творчості, життя і діяльність яких пов'язана з Полтавщиною. У 1989 р. музей удостоєний звання народного. Розташований на вул. Жовтневій № 11.

Довідка про проект "Таємнича Полтава":

21 вересня 2013 року стартував унікальний екскурсійний проект "Таємнича Полтава". Організатор – туристичний клуб InGreen. Проект передбачає проведення тематичних екскурсій містом та спільні походи у музеї. Екскурсії проходять кожну останню неділю місяця. Проект не є ні комерційним, ні благодійним. Він об’єднує однодумців, щоб спільно дізнаватися щось нове про історію міста.

Комментарии

Оставить комментарий

Наверхнаверх