logo
dollar
euro

Полтавщина бере курс на Африку: наші товаровиробники там шукатимуть покупців

16:13 25.11.2013 eye 565
Полтавщина бере курс на Африку: наші товаровиробники там шукатимуть покупців

Сьогодні, 25 листопада, директор Департаменту економічного розвитку Полтавської облдержадміністрації Олена Адамович провела робочу нараду, присвячену реалізації в регіоні Програми співробітництва України з країнами Африки на період до 2015 року. В ній взяли участь и представники Департаменту економічного розвитку та структурних підрозділів ОДА.

На нараді йшлося про те, що ринки збуту товаровиробників Полтавщини треба диверсифіковувати і Африканський континент є перспективним для української продукції та послуг. У рамках Програми співробітництва України з країнами Африки очільники області  сподіваються знайти на жаркому континенті  партнерів , зокрема,для  ПАТ "Крюківський вагонобудівний завод" та ПАТ "АвтоКрАЗ".

За даними Головного статуправління в області, у  січні-вересні поточного року в країни Африки підприємствами регіону експортовано товарів на 896, 8 тис. дол. США і це становить 79,3 % від експорту минулого року. Зате в Німеччину експортували 2013 року вже на 3956,7 тис. дол., в Словаччину – на 1710,6 тис. дол. В Росію підприємства регіону відправили товарів на 5585,8 тис. дол., а в Білорусь – на 605,7 тис. дол. Цікаво, що експорт в країни СНД протягом січня-вересня цього року збільшився і становить 123,7% до минулорічних показників. Зате експорт в країни Європи цього року склав 434% до 2012 року.

Отже, швидшими темпами розвивалась цього року торгівля не з країнами Митного союзу. Щоправда, біда Полтавщини в тому, що вона продає товарів менше, ніж купує. У країн СНД цього року вже накупила на 9658,6 тис. доларів більше, ніж продала, у європейців – на 58874 тис. дол. Найбільше в збиток наторгував Комсомольськ. Полтава цього року поки що в позитиві: більше експортувала, ніж імпортувала.


Наверхнаверх