logo
dollar
euro

На Полтавщині майстрині вишили карту країни з гербами всіх обласних центрів

12:16 29.04.2013 eye 833
На Полтавщині майстрині вишили карту країни з гербами всіх обласних центрів

Візерункова Україна. У Селі Хитці на Полтавщині майстрині вишили карту країни з гербами всіх обласних центрів, річками й тваринами.

Працювали півроку. Вишиту мапу творили родинами - від бабусь до 13-річних дівчат. Загалом над полотном трудилися зо два десятки майстринь. Кажуть, це подарунок до 90-річчя їхнього рідного Гадяцького району, - повідомляє Перший національний.

Диво-карту залишать у місцевій школі, де мріють відкрити музей національної вишивки.

Отак з піснею, стебок за стебком зимовими вечорами і вишивали хитцівські жінки карту з гербами українських міст. Обов'язковий дрес-код, як у давнину - гаптовані сорочки.

Раїса Соколовяк, жителька села Хитці:
- Спочатку ми вдома вишивали трошечки. А потім почали збиратися в цьому ж кабінеті, за оцими ж столами, співали, вишивали, підбирали всі кольори. Кожен з дому приносив нитку, кожен якусь ідею приносив. І згадували наших бабусь.  

Леся Супруненко у свої 13 вже вправна вишивальниця. Бабусі допомагала оздоблювати герб Миколаєва. Каже, однокласники також долучилися.

Леся Супруненко, вишивальниця:

- Мене всією сім'єю вчили: тато, мама, навіть брат допомагав і бабуся. Я вишиваю більшість тварин. Тому що я дуже люблю тварин. У нас, наприклад, у класі всі вишивають.

До кожного вишитого герба діти разом з учителями склали і вірші.

Олександр Мироненко, учень Хитцівської школи:

- Десь загубилась річка в отаві.

Тут поселитись люди по Лтаві.

Серце, сонечко, вгорі підкова,

щоб в кожного доля була чудова.

26 символів разом із гербом свого Гадяча вишивали з жовтня. Поспішали до ювілею району. Тепер на черзі новий проект.

Людмила Зубко, керівник проекту:

- До 350-річчя проголошення Гадяча гетьманською столицею ми хочемо вишити Гадяч - гетьманську столицю, інші гетьманські столиці лівобережної України, ну і правобережної. Але частину правобережної України ми хочемо помістити сцену із козацької бувальщини.

Хитцівська школа нагадує виставку. Довкола вишиті ікони, рушники, картини. Директор навчального закладу мріє створити музей місцевого мистецтва. Каже, так і рідне село прославлять і про кращих вишивальниць згадають.


Наверхнаверх