logo
dollar
euro

Мер Кременчука боїться українців? Мери європейських міст – ні

10:49 25.11.2013 eye 472
Мер Кременчука боїться українців? Мери європейських міст – ні

Підтримати український Євромайдан у столиці Польщі прийшов екс-мер Варшави Марцин Свенцицький

Міський голова Кременчука Олег Бабаєв під, начебто, слушним приводом, зробив все, або кременчужани не приєднались до всеукраїнського Єромайдану 24 листопада. Учора оприлюднив звернення до мешканців міста, в якому нарікав на тяжкі часи і ризик зупинення кременчуцьких підприємств, якщо Україна не домовиться з Росією. Мовляв, він переконаний, що рух до об'єднаної Європи не має жодних прийнятних альтернатив, але... У звернені йшлося:

"…23 листопада 2013 року до виконкому звернувся керівник міської міліції із листом. Нас було поінформовано про те, що у неділю на 12 годину щонайменше п’ять громадсько-політичних організацій із абсолютно протилежними політичними поглядами запланували масові заходи в центрі Кременчука. За таких умов, правоохоронні органи попередили нас, що в даний час існує ризик виникнення масштабних провокацій, масових сутичок, громадський порядок знаходиться під очевидною загрозою і пряма відповідальність за це покладається на мене, як на міського голову. За таких обставин, а також з метою збереження громадянського миру і спокою, було прийнято непросте рішення – в інтересах всіх кременчужан звернутись до судових органів і вимагати заборони всіх масових заходів в цей день…".

Судові органи "пішли на зустріч" Олегу Бабаєву, Полтавський окружний адмінсуд своєю постановою обмежив права на мирні збори і заборонив проведення масових заходів 24 листопада з 9 до 24 години на площі Незалежності у Кременчуці біля пам'ятника Жертвам сталінських репресій і на площі Перемоги біля будівлі міськвиконкому. На щастя, жодних сутичок в Кременчуці не відбулось. Місцеві супротивники євроінтеграції  на кременчуцькому Євромайдані були представлені, як повідомляють місцеві ЗМІ, однією особою. Симптоматично, що влада, в тому числі й кременчуцька, не боїться жодних провокацій під час акцій, які проводить сама. І дуже переймається безпекою опонентів.

Насправді, мирні масові зібрання та протести є чи не єдиним народним важелем у міжвиборчий період показати владі ставлення до її дій або бездіяльності та ступінь їх неприйняття. В Україні, на жаль, не один мер Кременчука вдався до заборони Євромайдану.

колишній-мер-варшави_1
В Європі та інших куточках світу, де панує демократія, нашим співгромадянам не забороняли вільно мирно збиратись, щоб підтримати європейський вибір українців.

Їх підтримали й місцеві жителі. Наприклад, під українську амбасаду в Варшаві  прийшли також поляки та білоруси. За повідомленням "Газети Виборчої", 24 листопада під стінами посольства України серед мітингарів був і колишній мер Варшави Марцин Свенцицький.  Більше того, українці, серед яких чимало вихідців з Полтавщини, за підтримки польських симпатиків планують проводити там акції до 29 листопада, коли у Вільнюсі мала б вирішуватися доля України в Європейській спільноті.

ЗМІ повідомляють, що європейські політики насправді вражені активністю українців у захисті своїх прагнень до євроінтеграції. Пишуть про це вони і в соціальних мережах. Зокрема, міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський написав на своїй сторінці в соціальному блозі Twitter : "Українці - європейці, і Європейський Союз готовий підписати угоду про асоціацію, щоб допомогти їм модернізувати їх країну". Європейський комісар з питань розширення Європейського Союзу і європейської політики сусідства Штефан Фюле також в Twitter написав, що зобов'язання ЄС перед Україною в сприянні модернізації країни залишаються незмінними.

колишній-мер-варшави
Ірина Бекешкіна, директор Фонду "Демократичні Ініціативи" зараз знаходиться у Вільнюсі, де перед самітом планувалась ціла низка заходів за участю українських делегацій. Учора вона відвідала україно-польсько-литовську конференцію "Ми в Європі чи Європа без нас" (така назва була обрана ще за два місяці тому). На своїй сторінці в Facebook вона пише: "Сьогодні була на міжнародній конференції в Вільнюсі. Напишу пізніше, а поки що кілька яскравих цитат.

Адам Міхник (головни редактор "Газета Виборча"): "Я завжди казав: Янукович все ж є Янукович. Якщо ви йому даєте руку, потім ви повинні перерахувати пальці". Його ж: "Перед Україною не можна закривати двері, коли голос людей сказав. Чого вона хоче".

Леонідас Донскіс (член Європарламенту, Литва): "Яке моральне право мають політики ЄС казати, що Україна не готова якщо сотні тисяч людей стоять за Європу на вулиці! Треба без усякого цинізму подивитися на Україну та Білорусь".

Павел Залевськи (член європарламенту): "Зараз момент, коли ЄС повинен вийти з конкретними пропозиціями економічної допомоги Україні, але в обмін на цілком конкретні заходи і під контролем за наданими фінансами".

Вітаутас Ландсбергіс (член Європарламента) (про Росію): "Реваншизм, як правило, закінчується катастрофою". "Пауза потрібна Путіну".

Комментарии

Оставить комментарий

Наверхнаверх