logo
dollar
euro

На on-line Державної архівної служби України – документи про Голодомор на Полтавщині

3:49 22.11.2019 eye 1137
На on-line Державної архівної служби України – документи про Голодомор на Полтавщині

На офіційному веб-сайті Державної архівної служби України у рубриці "Документальні виставки on-line" розміщено документальну виставку "До 80-х роковин Голодомору 1932 – 1933 рр. в Україні", жертвами якого, як відомо, стали мільйони українців.

Серед них: документи, які розповідають про  діяльність вищих органів влади; органів республіканської влади, які дублювали розпорядження вищого керівництва країни; документи місцевих органів влади, листи, щоденники,свідчення очевидців. У ході пошукової роботи в державних архівах виявлені 221 137 документів. Документи оприлюднюються вдруге. Вперше вони були представлені в експозиції виставки фото- та архівних документів 18 листопада 2008 року в "Українському домі".

Серед документів, виставлених  on-line і такі, що стосуються Полтавщини. Зокрема, це звернення голови Писарівської сільгоспартілі ім. Шевченка Новосанжарського району до голови ВУЦВКу Г.І. Петровського про продовольчі труднощі в селі від 10 травня 1932 р.; розпорядження приймальної голови ВУЦВКу Зіньківському райвиконкому про вжиття заходів у зв'язку з голодом у Зіньківському районі від 17 квітня 1932 р.; Лист до Г.І. Петровського вчителя І.К. Лашкевича, мешканця с. Мачухи Полтавського району, з думкою про штучний голод від 23 лютого 1932 р. та інші.

Комментарии

Оставить комментарий

Наверхнаверх