logo
dollar
euro

До 400-річчя Мгарського монастиря реставрують його будівлі та пам’ятник жертвам Голодомору "Курган скорботи"

14:59 23.11.2013 eye 485
До 400-річчя Мгарського монастиря реставрують його будівлі та пам’ятник жертвам Голодомору "Курган скорботи"

У 1919 році виповнюється 400 років з тих пір, коли був заснований Мгарськиий Спасо-Приображенський монастир.

Початок історії Мгарської обителі (с.Мгар Лубенського району Полтавської області) датований 1619 роком. ЇЇ заснував Ісайя (Копинський), тогочасний ігумен Густинський і Підгірський, на пожертви Раїни Вишневецької, двоюрідної сестри святителя Петра Могили.  За легендою, на місце заснування майбутнього монастиря Раїні вказали янголи. Про цю знаменну подію навіть згадує у повісті "Близнюки" Тарас Шевченко.

Упродовж всього часу свого існування Мгарський монастир відігравав визначну роль в духовному житті України. Історія його багата і складна. Довелося пережити й часи, коли в стінах монастиря були  й тюрма та казарма.  Так, на початку 30 х років на території обителі розміщувався патронат, в якому жили діти "ворогів народу". З 1937 року на території Мгарського монастиря знаходився дисциплінарний батальйон, а з 1946 року ― військові склади. Згодом, ж до 1985 року тут працював піонерський табір. Православній церкві монастир повернули 1993 року.

Ураховуючи історичне і духовне значення Мгарського монастиря та з нагоди відзначення у 2019 році 400-річчя його заснування, 22 листопада Президент України підписав Указ щодо сприяння збереженню ансамблю пам'яток архітектури національного значення.

курган-скорботи
Кабінет Міністрів разом із Полтавською облдержадміністрацією мають подбати про  реставрацію дзвіниці монастиря, відтворення екстер'єрів, інтер'єрів та іконостаса Спасо-Преображенського собору, відновлення монастирського паркану, забезпечення благоустрою території монастиря.

До визначної дати повинна бути реконструйована електромережа, збудована бібліотека та відремонтований господарчий комплекс.  Також має відбутися реставрація та впорядкування пам'ятника жертвам Голодомору "Курган скорботи".


Наверхнаверх