logo
dollar
euro

У Пирятині презентували книгу про Голодомор

12:24 22.11.2013 eye 499
У Пирятині презентували книгу про Голодомор

"На моє глибоке переконання, коли Україна відзначає трагічні чи звитяжні дати своєї історії, вона проходить очищення правдою про минуле і  відповідальністю за майбутнє прийдешніх поколінь". Так сказала Лариса Ковалівська, представляючи свого часу свою книгу "Не згасни, свічко пам’яті" в Національному музеї "Меморіал пам’яті жертв голодоморів в Україні".

Учора, 21 листопада, презенували книгу Лариси Ковалівської "Не згасни, свічко пам’яті" в Пирятин. Авторка є членом Асоціації дослідників голодоморів в Україні, бере активну участь у громадському житті району.

Книга "Не згасни, свічко пам’яті" містить документальні свідчення очевидців та розповіді їхніх рідних про голодомори 1921 - 1922, 1932 – 1933, 1946 -1947 років в Україні, що призвели до масового вимирання селян. У книзі, зокрема, розповідається про історію сіл Білоцерківці та Яцини, про перші комуни, колективізацію. Розміщені в книзі деякі документи державного архіву Полтавської області: витяг із справи Полтавського кущового суду за звинуваченням І. Ю. Григора в крадіжці кухля молока; лист до Г.І. Петровського вчителя І.К. Шашкевича – жителя с. Мачухи Полтавського району з думкою про штучний голод; постановою Політбюро ЦК КП(б)У про посилення репресій до одноосібників – злісних нездаванців хліба та інші.

Презентовану книгу, надруковану за фінансової підтримки районної ради, вже отримали навчальні заклади, бібліотеки та музеї  Пирятинщини.

Лариса Ковалівська народилась у Фастові на Київщині 31 березня 1949 р. Закінчила у 1966р. Білоцерківську середню школу Пирятинського р-ну Полтавської області. Навчалася у Сімферопольському держуніверситеті. Тривалий час працювала вчителем хімії та біології.


Наверхнаверх