logo
dollar
euro

"Голодомор 1932-1933 років на Полтавщині" в документах

17:00 21.11.2013 eye 422
"Голодомор 1932-1933 років на Полтавщині" в документах

Сьогодні, 21 листопада, в Державному архіві Полтавської області відкрилась документальна виставка "Голодомор 1932-1933 років на Полтавщині".

Присвячена вона  80-роковинам Голодомору 1932-1933 років в Україні і представляє  документи Державного архіву Полтавської області та документи, що зберігаються в архівному підрозділі Управління СБУ в Полтавській області.

Виставка складається із двох розділів. У першому розділі представлені докумети, в які розповідають про основні причини Голодомору. Тут, зокрема, можна побачити обов’язкову постанова Полтавської міськради "Про реєстрацію колгоспних комор, в яких зберігається хліб" від 9 січня 1933 р.) стосовно проведення хлібозаготівельної кампанії та застосування різних репресивних заходів до "саботажників"; повідомлення друкованих ЗМІ про розгортання мережі ТОРГСИНів у Полтаві, плакати 1930-х років тощо.

Документи другого розділу засвідчують трагічність подій 30-х років минулого століття: звернення голови Писарівської сільгоспартілі ім. Шевченка Новосанжарського району до голови ВУЦВКу Г.І. Петровського про продовольчі труднощі в селі (10 травня 1932 р.); лист Миргородського районного відділення ДПУ до голови ВУЦВКу про нестачу продовольства в районі (14 травня 1932 р.); розпорядження приймальної голови ВУЦВКу Решетилівському та Глобинському райвиконкомам про вжиття заходів у зв’язку з голодом у вказаних районах (травень 1932 р.) та інші.

У відкритті виставки взяли участь  заступник голови-керівник апарату обласної державної адміністрації Пархоменко Валерій Олексійович, начальник архівного підрозділу Управління СБУ в Полтавській області Сировацький Сергій Миколайович, співробітники Управління СБУ в Полтавській області, студенти Полтавського технікуму харчових технологій Національного університету харчових технологій, представники місцевих ЗМІ та громадськості.


Наверхнаверх