logo
dollar
euro

На Полтавщині роззброюються і роззброюють

16:43 19.11.2013 eye 359
На Полтавщині роззброюються і роззброюють

Незаконне зберігання зброї, боєприпасів, вибухівки – це злочин, за який законом передбачено кримінальну відповідальність. Час від часу, щоб вивести все це з незаконного обігу, Міністерство внутрішніх справ України  оголошує місячники добровільної їх здачі. Розпочався такий і з 1 листопада цього року. Він триватиме до кінця місяця.

До Зіньківського райвідділу УМВС наразі вже добровільно здали 4 одиниці вогнепальної зброї: газовий пістолет "ІЖ-46", калібру 8 мм; мисливську гладкоствольну рушницю "ІЖ-17", калібру 16 мм; пістолет "Браунінг",калібру 9 мм та 14 набоїв до нього; обріз нарізної гвинтівки Мосіна, калібру 7,62 мм. Власники цієї зброї звільнені від відповідальності. Більше того, дехто з них матиме можливість законно зареєструвати свою донедавна нелегально зброю. Ті ж, хто воліє залишатися "нелегалом", ризикує потрапити за грати на 2-5 років.

Так наразився на неприємності 64-річний пенсіонер із Оржицького району. 18 листопада правоохоронці знайшли у нього 250 шт. патронів калібру 7,62 мм, предмет,  схожий на гранату РГД- 33, три шматки речовини вагою 160 г, схожої на тротил  та три предмети, схожі на запали до гранат РГД часів Великої Вітчизняної війни.

Працівники карного розшуку Чутівського райвідділу міліції знайшли вдома у 32-річного мешканця одного з сіл району  саморобний пристрій для стрільби дробовим зарядом. З якою метою господар зберігав таку небезпечну зброю і де її взяв наразі з’ясовує слідство.

Речові докази, вилучені у обох чоловіків, направлені на дослідження до Науково-дослідного експертно-криміналістичного центру при УМВС. Відкриті кримінальні провадження. Обом загрожує позбавлення волі в рамках санкцій, передбачених законом. Про це повідомляє ВЗГ УМВС України в Полтавській області.


Наверхнаверх