logo
dollar
euro

У школярів з'являться нові предмети

8:47 28.04.2013 eye 54
У школярів з'являться нові предмети

Усе нові й нові новації ініціює для українських школярів Міністерство освіти і науки України.

Раніше, МОН планувало запровадити для учнів уроки з плавання та екології. Нині ж Дмитро Табачник хоче ввести у школах та вищих навчальних закладах педагогічного ухилу вивчення нового курсу під назвою «Основи медіаграмотності». Така рекомендація міститься в листах Міністерства освіти і науки, які вже направлені в регіони. У відомстві пояснили журналістам, що Інститутом інноваційних технологій і змісту освіти нашої країни спільно з Національною академією планується введення експериментальної перевірки результативності сучасної моделі медіаосвіти в навчально-виховному процесі навчальних закладів.

Так, на сьогодні в окремих навчальних закладах Миколаївської, Дніпропетровської та Полтавської областей уже відбулися регіональні семінари-наради вчителів шкіл. Вони були спрямовані на підготовку фахівців до викладання нового предмета з основ медіаграмотності. Новий курс, за повідомленнями МОН, планують запровадити вже з 2013–2014 навчального року.

А з осені українські школярі вивчатимуть екологію. Цей предмет запропонувало Міністерство екології та природних ресурсів України. Саме це відомство виступило з пропозицією запровадити креативний урок у систему середньої освіти.

За словами Олега Проскурякова, який нині є головою Мінприроди, українським школярам уже з дитинства треба прищеплювати правильну екологічну культуру і грамотне ставлення до природи, тварин і рослин.

Поки що впровадити цей урок у Мінекології планують в якості експерименту на початку нового навчального року, а саме – з 1 вересня 2013 року. Вивчатимуть екологію учні 1-2 класів. «Ми вже спілкувалися з цього приводу з Дмитром Табачником, міністром освіти і науки України, і отримали з його боку абсолютну підтримку. Сьогодні вже активно розробляються методичні програми та спеціальні підручники, і вже, починаючи з вересня 2013 року, уроки екології в якості експериментів викладатимуться в початкових класах. А взагалі такий урок треба ввести в кожній школі. Це наші майбутні плани», – зазначив Олег Проскуряков. Він також зауважив, що цей предмет не дублюватиме вже існуючий урок із природознавства.

Комментарии

Оставить комментарий

Наверхнаверх