logo
dollar
euro

У Полтаві поговорили про паліативну та хоспісну допомогу

17:29 13.11.2013 eye 968
У Полтаві поговорили про паліативну та хоспісну допомогу

Сталося це сьогодні на на робочій нараді, яку провів заступник голови Полтавської обласної державної адміністрації Олександр Коваль.

Директор Департаменту охорони здоров’я Віктор Лисак розповів про стан та мережу надання паліативної та хоспісної допомоги на Полтавщині. Так, в регіоні функціонують 137 стаціонарних паліативних ліжка: 20 – для психічно хворих з супутньою ВІЛ-інфекцією, СНІДом та для пацієнтів старечого віку з розумовими порушеннями та порушеннями пам’яті, 20 – для хворих з невиліковними формами туберкульозу, 6 – для хворих на СНІД, 20 – для хворих на онкологічні захворювання, 71 – для хворих з неінфекційними невиліковними захворюваннями.

Заступник голови облдержадміністрації Олександр Коваль констатував, що розвиток паліативної та хоспісної допомоги на Полтавщині є першочерговим завданням на наступний рік та наголосив на необхідності залучення до його вирішення громадських та релігійних організацій, волонтерського руху. Важливим є також підготовка персоналу для роботи з невиліковними хворими.

За інформацією Міністерства охорони здоров’я, в Україні функціонує близько 10 хоспісів, найбільші з яких знаходяться в Івано-Франківську, Харкові, Львові. Також у деяких регіонах при онкологічних диспансерах відкриті відділення паліативної допомоги, в яких розгорнуто ліжка для паліативних хворих. Відповідно до розрахунків ВООЗ, потреба в стаціонарних ліжках складає 7 ліжок на 100 тис. населення. Для України це становить 3700 стаціонарних ліжок.

Окремою проблемою в Україні є недостатня доступність ефективного знеболення за допомогою ефективних анальгетиків для пацієнтів з хронічним больовим синдромом. Як зазначає директор Інституту паліативної та хоспісної медицини МОЗ України, Юрій Губський, птреба таких хворих в опіоідних анальгетиках, особливо поза стаціонаром, задовольняється на 10%, а за експертними оцінками Міжнародної ініціативи паліативної допомоги - не більше, ніж на 5%".

Паліативна та хоспісна медицина - це професійна медична та психологічна допомога пацієнтам з важкими невиліковними хворобами та з обмеженою тривалістю життя. До таких пацієнтів відносяться люди похилого віку та особи з такими невиліковними хворобами як СНІД, туберкульоз, серцево- та церебросудинні захворювання, цукровий діабет, хвороба Альцгеймера тощо. Хоспісна допомога цим пацієнтам надається або на дому, або стаціонарно в медичних закладах.


Наверхнаверх