logo
dollar
euro

Полтавські правоохоронці обшукують харківський завод "Червоний жовтень"

17:56 12.11.2013 eye 1536
Полтавські правоохоронці обшукують харківський завод "Червоний жовтень"

Прес-служба прокуратури Полтавської області повідомляє, обшук на території заводу здійснюється на підставі ухвали Ленінського районного суду м. Полтави за клопотанням слідчого Ленінського райвідділу ПМУ УМВС України в області.

Слідчі дії проводяться з метою встановлення суми завданої шкоди потерпілим призначено судово-економічну експертизу. Судовим експертом на адресу слідчого УМВС України в Полтавській області направлено клопотання про надання додаткових матеріалів, у зв’язку із чим виникла необхідність вилучення на підприємстві правовстановлюючої, технічної та іншої документації.

У листопаді 2012 року органами внутрішніх справ Полтавської області розпочато кримінальне провадження стосовно засновників Харківського машинобудівного заводу "Червоний жовтень". Розслідування проводиться за фактами заволодіння чужим майном у особливо великих розмірах та підробленням документів (ч. 5 ст. 191, ч. 1 ст. 358 КК України).

Прокуратура Полтавської області зазначає, що проведення процесуальних дій на підприємстві  не позбавляє підприємство можливості здійснювати роботу, не заважає виробничому процесу та не впливає на господарську діяльність. Крім того, наголошує, діє правоохоронців  лежить виключно у правовій площин, а керівництво заводу використовує своїх працівників з метою уникнення відповідальності та намагається заполітизувати питання.

У ЗМІ з’явилось повідомлення,що голова наглядової ради ПАТ Володимир Білан зазначив: Ленінський райсуд не може розглядати клопотання по справі "Червоного Жовтня", адже слідче управління міліції, яке проводить  розслідування , знаходиться в Октябрському районі Полтави. А Октябрський районний суд ще 24 жовтня відхилив обидва клопотання слідчого про проведення огляду території та виїмку документів.

Раніше не раз через ЗМІ Володимир Білан розповідав, що ПАТ "Харківський машинобудівний завод "Червоний Жовтень" вже близько двох із половиною років працює в умовах протиборства з рейдерами, які намагаються заявити про свої домагання на акції підприємства. За його словами, на підставі заяви Олександра Болгова були порушені кримінальні справи про нібито завдану групі осіб збитку в розмірі близько 6 млн. грн. Виходячи з постанови про порушення кримінальної справи і наявних у справі документів виходить, що підставою для кваліфікації розкрадання послужили наступні події. Олександр Болгов та Олексій Ярославський стали учасниками ТОВ "Будкераміка" (у якого були акції "Червоного Жовтня") і повинні були внести за частки у статутному капіталі товариства кожен по 1480 грн. Внісши таку суму , вони планували протягом декількох місяців після цього отримати прибуток у розмірі 6047091 грн. Неотримання ними прибутку було розцінено як розкрадання в особливо великому розмірі. Але справа в тому, що Болгов і Ярославський не внесли до статутного фонду "Будкерамік” по 1 480 грн., Тобто не понесли збитків навіть на таку суму. "Незважаючи на це, Болгов і Ярославський домоглися порушення кримінальної справи, причому в Полтавській області, хоча і завод, і всі фігуранти справи перебувають в Харкові і ніякого відношення до Полтавської області не мають", - підкреслює Білан.

Цікаво, що ім’я Олександра Болгова не вперше "спливає" в подібних скандалах.  Наприклад, у 2007 році він, будучи директора ЗАТ "Фінансова компанія "Резон", купував акції  харківського виробника стоматологічних матеріалів ЗАТ "Стома". Тоді він говорив, що його компанія діє за дорученням ТОВ "Бестселер". Цій компанії начебто подарував 3 тис. акцій ЗАТ "Стома"  один із мінори тарних акціонерів, а "Резон"  жокупив більше 10%.

ФК "Резон" і пан Болгов згадувалася й зв'язку зі скупкою акцій ТОВ "НДІ "Харківпроект". Тоді було викуплено 80 % часткою , контроль над НДІ " Харківпроект" отримала група "Укрсіб".


Наверхнаверх