logo
dollar
euro

Голова полтавської "Просвіти" закликав переборювати наслідки російської колоніальної спадщини

16:45 23.09.2019 eye 1359
Голова полтавської "Просвіти" закликав переборювати наслідки російської колоніальної спадщини

Із нагоди Дня української мови і писемності за участі товариства "Просвіта" влаштували студенти і викладачі Полтавського національного педагогічного університету (ПНПУ).

Відомий мовознавець, професор, лауреат премії ім. Б. Грінченка, ректор університету Микола Степаненко, відкриваючи урочистості, наголосив на потребі "ніколи, за жодних обставин не відрікатися від однієї з найрозвиненіших і наймилозвучніших мов світу - української".

"Найбільше пекло для людини, коли вона зраджує саму себе, відрікаючися від своєї української сутності, від своєї ідентичності", - сказав у привітальному слові до майбутніх педагогів депутат ВР попередніх скликань, голова Полтавської крайової "Просвіти" ім. Тараса Шевченка Микола Кульчинський. Він закликав студентський загал переборювати наслідки російської колоніальної спадщини. "Це потреба дня, і тільки в переборенні цієї, на жаль, об’єктивної реальності, народжується як справжня особистість, так і вся нація", - переконаний він.

Промовляли на вечорі й студенти ПНПУ, які є громадянами інших країн. Зокрема, етнічні українці, юні громадяни Аргентини, Казахстану, Польщі вишуканою українською розповіли про те, як плекають і оберігають рідну мову у діаспорі. Студентські виступи перемежовувалися відеогаслом "Говори українською!" та відеокадрами з висловами відомих інтелектуалів про значення рідної мови.

В урочистостях взяла участь гість зі столиці - заслужена артистка України, міністр культури в 90-х рр. Лариса Хоролець, яка майстерно прочитала вірш Володимира Сосюри "Любіть Україну!". А ще під час  вечору мистецькі колективи ПНПУ демонстрували свої нові творчі здобутки, - інформує прес-центр Полтавського обласного об’єднання товариства української мови "Просвіта".


Наверхнаверх