logo
dollar
euro

Полтавський досвід допомоги бездомним визнаний одним із найкращих в Україні

11:59 26.05.2019 eye 1247
Полтавський досвід допомоги бездомним визнаний одним із найкращих в Україні

У Львові минулого тижня відбулася національна конференція "Соціальні інновації в боротьбі із бездомністю: від професійного навчання до якісної соціальної роботи".

Конференція відбулась в рамках австрійсько-українського проекту "Всеукраїнський Центр соціальних інновацій у боротьбі із бездомністю". Організаторами виступили об’єднання громадян "Народна допомога" (осередки Чернівці та Львів) у партнерстві з Міністерством соціальної політики України, Федерального міністерства соціальних справ та захисту прав споживачів Австрії, неурядової організації "Фольксґільфе Австрія".

Учасники конференції , зокрема, обговорили питання готовності служб соціального захисту України до роботи в осінньо-зимовий період 2013-2014 р.р. та інтелектуальний продукт співпраці: Державний стандарт соціальних послуг надання притулку бездомним особам та Державний стандарт соціальної інтеграції та реінтеграції бездомних осіб.

У рамках заходу також були визначені кращі практики взаємодії органів місцевого самоврядування та неурядових організацій у вирішенні проблем бездомності. Досвід допомоги бездомним у Полтаві визнаний одним із найкращих в Україні. Полтавський Центр адаптації для бездомних осіб та звільнених з місць позбавлення волі в якості заохочення отримав комп'ютер, багатофункціональний пристрій, фотоапарат, письмовий стіл та сертифікат на 3000 грн. на оплату телефонного зв'язку та послуг Інтернету.

У Полтаві Центр адаптації для бездомних осіб та звільнених із місць позбавлення волі офіційно відкритий у листопаді 2011 року, яким опікується благодійній асоціації "Світло надії". Влада міста надала право пільгової оренди приміщення та часткове фінансування для забезпечення основних потреб (харчування, медикаменти, оплата праці соціальних працівників).

Директор Центру адаптації для бездомних та звільнених із місць позбавлення волі, заступник виконавчого директора БА "Світло надії" Роман Дрозд зазначає, що протягом двох років роботи Центру адаптації, завдяки підтримці міської влади, соціально-відповідального бізнесу та небайдужих громадян, вдається дієво допомагати бездомним.

Спершу Центр надавав тимчасовий прихисток, забезпечував триразовим харчуванням, душ та одяг нужденним. Потім почав допомагати у працевлаштуванні та відновленні документів. Влада міста посприяла в наданні права тимчасової реєстрації клієнтів за адресою Центру.

4 листопада цього року відкрився навчально-виробничий центру бездомні та вчорашні в’язні можуть отримати професію, навчаються працювати в колективі. За 2 роки роботи послугами Центру скористалось майже 400 осіб. Зараз в закладі перебуває 37 осіб, в тому числі 5 матерів із дітьми.


Наверхнаверх