logo
dollar
euro

Перевізника Полтави оштрафували за несправжні "експреси"

10:25 15.12.2019 eye 1011
Перевізника Полтави оштрафували за несправжні "експреси"

Адміністративна колегія Полтавського обласного територіального відділення  Антимонопольного комітету України оштрафувала ТОВ "Полтава-ЕКО" на 68 тис. грн. за зловживання монопольним становищем.

Зокрема, ТОВ "Полтава – ЕКО" з 20.07.13 по 23.08.13 своїм транспортом перевозило пасажирів у звичайному режимі руху, тоді як з пасажирів брали по 2,5 гривні як за перевезення в експресі. Крім того, адміністративна колегія відділення прийняла рішення у справі щодо антиконкурентних дій з боку виконавчого комітету Полтавської міської ради в частині створення умов для вчинення порушення законодавства про захист економічної конкуренції та їх легітимації.

Як з’ясували антимонопольники, виконавчий комітет Полтавської міської ради фактично погодив  своїм рішенням від 05.07.13 № 86 "Про встановлення тарифи на послуги з перевезення пасажирів на міських автобусних маршрутах загального користування у пасажирському транспорті м. Полтава" з 12.07.13 єдиний тариф для автомобільних перевізників у розмірі 2,5 грн. за 1 поїздку на міських автобусних маршрутах загального користування, що здійснюють перевезення пасажирів в експресному режимі руху та режимі маршрутного таксі.  Однак, Полтавський  міськвиконком не затвердив перелік зупинок  для міського транспорту,  який мав перевозити пасажирів в режимі експресу, порушивши норми Закону України "Про автомобільний транспорт" та Правил надання послуг пасажирського автомобільного транспорту.

Територіальне відділення  АМКУ зобов’язало міськвиконком протягом місяця  затвердити перелік зупинок для автобусів, що здійснюють перевезення пасажирів в експресному режимі руху та здійснювати постійний контроль за дотриманням суб’єктами господарювання вимог законодавства при здійсненні перевезень пасажирів автомобільним транспортом на маршрутах загального користування в експресному режимі руху та режимі маршрутного таксі.

Як зазначає голова територіального відділення Володимир Оніщенко, користуючись послугами ТОВ "Полтава – ЕКО", які були легітимовані рішенням виконкому Полтавської міської ради, пасажири сплачували завищену їх вартість, що призвело як до утиску інтересів людей, так  і до необґрунтованого отримання додаткових коштів перевізником.


Наверхнаверх