logo
dollar
euro

У Миргороді створили стіну Шевченка

10:00 11.11.2013 eye 564
У Миргороді створили стіну Шевченка

9 листопада у Миргороді за ініціативи Миргородської міської організації ВО "Свобода" відбулася арт-акція, приурочена двохсотліттю від дня народження Тараса Шевченка і на відзначення Дня української писемності та  мови.

Щоби намалювати синьо-жовтий прапор із портретом Великого Кобзаря, а також написати рядки з його вірша, активісти працювали більше 9 годин. Побачити зображення можна на території Миргородської гімназії імені Тараса Шевченка. Ідея створення стіни Шевченка належить заступнику голови Миргородської міської організації ВО "Свобода" із молодіжних питань Олександру Білоконю. Презентували творіння митців-націоналістів під час віче до Дня української писемності та мови.

Свій виступ виконувач обов’язків голови Миргородської міської організації ВО "Свобода" Олег Супруненко розпочав зі слів Панаса Мирного: "Найбільше і найдорожче добро в кожного народу – це його мова. Ота жива схованка людського духу, його багата скарбниця, в яку народ складає і своє давнє життя, і свої сподіванки, розум, досвід, почуття",- інформує прес-служба Полтавської обласної організації ВО "Свобода".

Також націоналіст звернув увагу на проблематику мовного питання.

"Шкода, що не всі розуміють і не цінують те багатство, яке ми отримали від наших пращурів. Можна багато говорити про проблеми української мови в нашій країні, про негаразди в системі освіти, у видавничій справі, у сфері дублювання... Аксіоматично, що всі ці питання потрібно вирішувати на державному рівні. Однак, можна почати просто з себе, зробивши маленький крок у справі відродження нашої мови. До прикладу, говорити українською, купувати та читати книги українською, дивитися українські фільми, передплачувати журнали українською мовою, віднести до найближчої бібліотеки декілька нових вітчизняних книг.

Популяризувати українське слово у буквальному втіленні образу нашого генія Тараса Шевченка – одна зі спроб. Таку картину на території навчального закладу цілком можна вважати інвестицією у майбутнє, адже це покоління нестиме в серці національний дух, на устах рідну мову, а в головах – Кобзареві думки", – наголосив виконувач обов’язків голови Миргородської міської організації ВО "Свобода" Олег Супруненко.


Наверхнаверх