logo
dollar
euro

Мінфін намагається ліквідувати лотерейний ринок в Україні

9:49 27.04.2013 eye 16
Мінфін намагається ліквідувати лотерейний ринок в Україні

Уряд пропонує ввести мораторій на видачу нових ліцензій приватним операторам, що працюють на ринку лотерей.

Міністерство фінансів пропонує ліквідувати лотерейний ринок в Україні, на якому крутиться 4 млрд. грн. Проблема приватників, які займаються лотереями, полягає в тому, що термін дії ліцензій у них закінчився, а Мінфін, що видає такі дозволи, подовжувати їх не збирається.

Ще в лютому уряд вніс до Верховної Ради законопроект, що передбачає введення мораторію на видачу нових ліцензій приватним операторам, які працюють на ринку лотерей. Під документом стоїть підпис міністра фінансів Юрія Колобова.

Обґрунтування: лотереї – це різновид азартних ігор, заборонених як клас улітку 2009 року. «Закон про держлотерею дає можливість приватним операторам лотерей залучати громадян до участі в азартних іграх під виглядом державних лотерей», – йдеться в пояснювальній записці до законопроекту.

У законі про бюджет на 2013 рік передбачено, що доходи казни від проведення лотерей у 2013 році скоротяться мінімум у 270 разів. Відповідно до закону про держлотереї, який останній раз оновлювався у вересні 2012 року (тоді Рада намагалася заборонити всі лотереї, крім державних, але президент наклав на це вето), дозвіл на цей вид діяльності видається оператору, який працює на ринку не менше 10 років, що має мережу розповсюдження у всіх регіонах країни і відповідну систему обліку. Всі нинішні оператори підходять під ці критерії. Крім того, закон передбачає, що нинішнім власникам ліцензії повинні продовжуватися автоматично. «Мета законопроекту Мінфіну, який передбачає мораторій на видачу ліцензій, – шантаж операторів. У ньому немає ніякої логіки або сенсу», – вважає Данило Гетьманців – керівник фірми Jurimex, яка надає юридичні послуги оператору «М.С.Л.».

Крім законопроекту Юрія Колобова, в Раду внесено ще три документи, що пропонують «навести порядок» у цьому секторі: один від Сергія Терьохіна з «Батьківщини» і два від регіоналів – Михайла Мироненка та Олега Царьова, - повідомляє «Дзеркало тижня».


Наверхнаверх