logo
dollar
euro

На ремонт апарата, що повертає зір, потрібно кілька десятків тисяч гривень

9:24 26.04.2013 eye 70
На ремонт апарата, що повертає зір, потрібно кілька десятків тисяч гривень

В офтальмологічному відділенні Полтавської обласної клінічної лікарні ім. М.Скліфосовського вже кілька місяців не працює лазерний апарат, за допомогою якого лікують вторинну катаракту ока.

Це стало справжньою трагедією для людей, котрі вкрай потребують такого оперативного втручання.

– У листопаді 2012 року я лікувався в обласній офтальмології з діагнозом зріла катаракта лівого ока, початкова катаракта правого ока, – повідомив пенсіонер із Полтави Алік Доронін. – Через деякий час на прооперованому оці з’явилася плівка. Із третьої міської лікарні мене знову направили в очне відділення обласної, де є лазерний апарат, за допомогою якого знімають таку плівку. Прийшов туди, а мені сказали, що апарат перебуває в ремонті і на це потрібно понад 30 тисяч гривень. Звернувся в приватну клініку. Там операція коштує півтори тисячі гривень. У мене невелика пенсія, тож я не маю змоги заплатити такі гроші. До виходу на заслужений відпочинок я працював на тепловозоремонтному заводі, потім іще 13 років навчав юнаків та дівчат робітничих професій у профтех­училищах. Зараз мені 71 рік. Хворим оком бачу дуже погано. А сидіти склавши руки поки що не хочеться.

– На жаль, лазерний апарат німецької фірми «Цейс» для лікування вторинних плівчастих катаракт нині справді не працює, – пояснила завідувач офтальмологічним відділенням Олена Залудяк. – Фірма, яка ремонтує ці апарати, виставила дуже велику суму – кілька десятків тисяч гривень. У лікарні таких грошей на ремонт поки що немає. У приватних клініках є така ж апаратура, але процедура там коштує дорого, а в нас вона безплатна. Керівництво обласної лікарні знає про цю проблему. Ми стоїмо в черзі на ремонт і сподіваємося, що кошти на нього виділять до кінця поточного року. Людям, яким поставили штучний кришталик ока і з’явилося потьмяніння, поки що призначаємо розсмоктуючі краплі. Узагалі ж однієї-двох процедур з лікування вторинних плівчастих катаракт буває достатньо, щоб людина нормально бачила. Нові технології повертають зір до кінця життя.

– Якщо на ремонт лазерного апарата потрібно десятки тисяч гривень, то це сьогодні не проблема, – повідомив у телефонній розмові директор Департаменту охорони здоров’я Полтавської облдержадміністрації Віктор Лисак. – Напевне, він вийшов з ладу тоді, коли вже було затверджено бюджет на поточний рік, тож гроші на ремонт не передбачили. Будемо вирішувати це питання. Як тільки нададуть кошторис на ремонт лазерного апарата, шукатимемо відповідний ресурс.


Наверхнаверх