logo
dollar
euro

15 листопада Полтавщина відзначить 350-річчя проголошення Гадяча гетьманською столицею

6:38 10.12.2019 eye 1688
15 листопада Полтавщина відзначить 350-річчя проголошення Гадяча гетьманською столицею

Цього дня в Гадячі відбудеться низка урочистих заходів. Про це повідомиd начальник управління культури Полтавської ОДА Генадій Фасій.  

Відбудеться покладання квітів до меморіального знаку, встановленого з нагоди ювілейної дати, урочиста хода до пам'ятного знаку Тарасу Шевченку, святковий концерт "Славний краю, моя Гаддячино!" тощо.

Уже зараз в бібліотеках мста можна познайомитись із  тематичними книжковими виставками, а в Гадяцькому районному історико-краєзнавчому музеї –  із експозицією "Гадяч - гетьманська столиця".

Кандидат історичних наук, доцент кафедри історії України Полтавського педагогічного університету Ігор Сердюк Гадяч зазначає, що ця подія є визначною не лише для жителів Гадяччини, а й для всієї Полтавщини, адже не кожна область може похвалитись тим, що центр одного з її районів був колись столицею України.

Гадяч  – рангове місто українських гетьманів. Від 1649 року воно було ранговим володінням українських гетьманів. 23 березня 1653 року цар Олексій Михайлович видав привілей про надання гетьману Богдану Хмельницькому у володіння міста Гадяча. 1658 року тут підписаний Гадяцький договір.

Зірковий час в історії міста Гадяча тривав із 1663 до 1668 року  за гетьмана Івана Брюховецького. Тоді місто-резиденція гетьмана виконувала роль справжньої столиці. Брюховецький керував козацькою державою саме з Гадяча, що сприяло розбудові міста, зростанню його економічної та політичної ваги. У цей час місто переживало розквіт, у ньому було зведено гетьманський палац, дерев’яну церкву Богоявлення Господнього, в якій і знайшов останній спочинок Іван Брюховецький.


Наверхнаверх