logo
dollar
euro

Як отримати гроші на свою ідею?

12:10 05.11.2013 eye 412
Як отримати гроші на свою ідею?

Кожен, хто має задум цікавого проекту, але не знає, де взяти необхідне фінансування, може спробувати себе на фандрайзингових платформах. Зокрема, найбільш популярною в Україні стала "Велика Ідея".

Алгоритм його доволі простий. Ви виставляєте опис свого проекту на сайті, а люди голосують за нього гривнею. Зрозуміло, що проект має бути цікавий, інакше він не зможе викликати інтересу та розголосу.

Подібні платформи стали дуже популярними у світі. Найбільш відомий сайт для таких цілей – http://www.kickstarter.com/. Наприклад, 2 місяці тому сербська художниця Марина Абрамович з допомогою поп-діви Леді Гаги зібрала понад 600 тисяч доларів для будівництва інституту, що буде займатися збереженням і розвитком мистецтва перфомансу.

На українському "Спільнокошті"(механізм народного фінансування, український відповідник краудфандинґу) зібрано кошти для 17 успішних проектів. Це видання "П’ятикнижжя"Григорія Чубая, розвиток онлайн-журналу "Korydor», реабілітація й інтеграція людей з обмеженими можливостями у місті Джанкой, відкриття клубу дитячих настільних ігор в Інкермані і багато іншого. Загалом у проекти було внесено 361 691 гривень.

Команда-Спількошту-(Фото-biggggideaКоманда Спількошту | Фото biggggidea

Наразі найбільш активно фінансується людьми проект "Громадське радіо"(http://biggggidea.com/project/323/). На даний момент зібрано 54 626 гривні з 60 000 необхідних. На збори залишилося 41 день. Це найцікавіша особливість подібних платформ: якщо проект не отримує повне фінансування протягом заявленого терміну, то всі кошти повертаються благодійникам. Це мобілізує ініціаторів зробити свою ідею максимально ясною і привабливою.

Окрім цього, доволі цікавою є система винагород. В залежності від суми внесків, автор проекту може надати благодійнику певну винагороду: книгу, диск тощо (чим більша сума, тим краща винагорода). Це теж є хорошим стимулом для допомоги проекту.

Самі ідеї розділяються на категорії: відео, музика, література, діти, здоров’я, економіка, екологія, мода. Кожен може знайти і підтримати те, що йому є найближчим.

Отож, якщо Ви хочете реалізувати свою ідею і шукаєте фінансування для неї, то спробуйте "Спільнокошт». За такими платформами майбутнє цифрової епохи. Це прекрасний спосіб розповісти про некомерційний проект і відразу ж побачити, наскільки він цікавий людям. Це допомагає відчути себе меценатом, внісши лише 20 гривень. Це місце, де робляться хороші справи.


Наверхнаверх