logo
dollar
euro

Ірина Фаріон: "Мене, корінну галичанку, завжди вабило сюди – на Велику Україну, на Полтавщину"

16:58 01.11.2013 eye 851
Ірина Фаріон: "Мене, корінну галичанку, завжди вабило сюди – на Велику Україну, на Полтавщину"

Ірина Фаріон завітала до Кременчука та Полтави з презентацією книги "Мовна норма: знищення, пошук, віднова"

31 жовтня 2013 року у Кременчуці та Полтаві відбулися зустрічі з відомим мовознавцем, народним депутатом України від ВО "Свобода" Іриною Фаріон. Вона представила на розсуд громадськости свою книгу "Мовна норма: знищення, пошук, віднова". Також на зустрічі були присутні народні депутати України від ВО "Свобода" Юрій Бублик та Олег Сиротюк, які разом із Іриною Фаріон відповідали на запитання полтавців.

Перша зустріч свободівки відбулася зі студентством Кременчуцького національного університету імені М. Остроградського. Окрім представлення своєї книги, Ірина Фаріон продемонструвала молоді виставку мовних плакатів студентів Львівської політехніки. Свій виступ мовознавиця розпочала з наголосу значимости та величности полтавської землі: "Мене, корінну галичанку, завжди вабило сюди – на Велику Україну, на Полтавщину. Земля, котра зродила велетів слова, незміримо геніальних постатей – Котляревського, Мирного, Міхновського, Пчілку – це Мекка. Цю землю цілувати треба. Кременчук дав нам навдивовижу чудесного мовознавця Павла Житецького. Приїхавши сюди, я здійснила свою давню мрію й наснажуюсь полтавським духом".

фаріон2
Свій посил кременчуцькому студентству Ірина Фаріон вклала в такі слова: "борімося за чистоту мови", "врятуємо мову, а мова врятує нас", "малими кроками до великої мети", "немає в державотворенні дрібниць, а відповідальність починається з кожного", "ми всі в одному човні, тому маємо позитивно впливати один на одного, щоби стати сильнішими".

Зустріч із громадою Полтави проходила в актовій залі Київської районної ради у місті Полтава, котра навіть не змогла вмістити всіх бажальників послухати мовознавицю та політика Ірину Фаріон. Народна обраниця зазначила, що політикою не потрібно зачаровуватися чи розчаровуватися в ній, треба діяти.

"Ми не маємо часу бути слабкими. Все! Резерви вичерпано! Вони чекають на нашу психологічну втому, вони чекають на наше внутрішнє роздвоєння, вони чекають на те, що ми покажемо свою поразку після політичних подій 2004 року! Не дочекаються! Ми ожили, ми знову підвелися, ми знайшли один одного, разом ідемо дорогою свободи, дорогою, котра повертає до самих себе. Був цілком логічний цей період синусоїди у мінусовій площині. Через те, що ми виходимо із цієї мінусової синусоїди у площину плюсову, йде така війна, зокрема із Всеукраїнським об’єднанням "Свобода". Ми не ремствуєм на це, не нарікаємо, просто розуміємо, що саме тепер стали для цієї кримінальної орди найбільшою загрозою. Ми прийняли цей виклик і не відступимося ні на п’ядь від своїх цінностей і переконань. Навпаки максимально йтимемо до людей, щоби від них набратися сили, певности, що залежні один від одного, бо ми одна велика українська родина, не залежно чи у Львові, чи в Луганську, чи в Полтаві", – наголосила у своєму вітальному слові Ірина Фаріон.

фаріон3
Політик говорила про історичну справедливість і зраду у політиці. Особливо бурхливо підтримував зал розповідь про національну та мовну свідомість українців, - інформує прес-служба Полтавської обласної організації ВО "Свобода".

"Важливо побудувати національну державу. Чому? Та тому, що предки заповідали так. Ще Іван Виговський писав, що межі руської держави – це межі руської мови, себто української. Тримаймося цього! "Свободі" вдалося вже змінити мовне обличчя парламенту. Я сьогодні чула багато московитської мови в Полтаві. Але не важливо, як зі мною говорили, важливо, як я говорю. Так має сказати собі кожен. Навчімося оцього прямостояння, яке допоможе уникнути протистояння. Не відступайтеся, світіться своїм вогнем", – закликала мовознавиця.

фаріон4


Наверхнаверх