logo
dollar
euro

Заклади освіти Полтавщини не за правилами витратили понад 7 млн. грн.

13:25 31.10.2013 eye 1085
Заклади освіти Полтавщини не за правилами витратили понад 7 млн. грн.

Фахівці Держфінінспекції в Полтавській області протягом січня-вересня 2013 року у результаті контрольних заходів закладах освіти виявили фінансові порушення на загальну суму понад 7 млн. грн.

Типовими порушеннями у відділах освіти та навчальних закладах, що знаходяться на самостійних балансах, є незаконне використання бюджетних коштів на оплату праці. Це, зокрема,  нарахування і виплата заробітної плати зовнішнім сумісникам навчальних закладів за фактично невідпрацьований час, а саме: під час їх службових відряджень, за період тимчасовій непрацездатності за основним місцем, а також збігу їх робочого часу відповідно до графіків роботи в навчальних закладах та за основним місцем роботи; завищення надбавки за вислугу років педагогічним працівникам через невірне обрахування стажу педагогічної роботи; нарахування та виплата щомісячних премій, не передбачених положенням про преміювання працівників освіти; нарахування та виплата індексацій грошових доходів у завищених розмірах; виплата матеріальної допомоги на оздоровлення окремим категоріям працівників, яка за законодавством не є гарантованою виплатою, без відповідного рішення (наказу) керівника установи.

Завдяки заходам, вжитим контролюючим органом, протягом дев’яти місяців поточного року, забезпечено відшкодування фінансових та матеріальних ресурсів в загальній сумі понад 6 млн. грн. За допущені фінансові порушення  275 осіб притягнуті до адміністративної відповідальності. Понад 150 працівників галузі освіти притягнуті до матеріальної та дисциплінарної відповідальності. За результатами контрольних заходів прийняті 140 управлінських рішень, до порушників фінансово-бюджетної дисципліни застосовані 44 фінансові санкції, відкриті 18 кримінальних проваджень.


Наверхнаверх