logo
dollar
euro

На Полтавщині згадали, що треба переселяти військовослужбовців із віддалених гарнізонів

15:00 30.10.2013 eye 793
На Полтавщині згадали, що треба переселяти військовослужбовців із віддалених гарнізонів

За інформацією заступника голови Полтавської облдержадміністрації Віктора Животенка, на Полтавщині зараз є 2 гарнізони, які знаходяться поза межами населених пунктів: у Матяшівці, Великобагачанського району, та у Селещині, Машівського району. Про це йшлося сьогодні на засіданні в ОДА, на якому обговорили кроки, які треба здійснити для відселення військовослужбовців із закритих та віддалених гарнізонів.

Засідання вів Віктор Животенко, якого, до речі, ще 24 квітня 2013року розпорядженням голови ОДА  №188 призначено головою комісії з питань забезпечення житлом осіб із числа постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, воїнів-інтернаціоналістів, інвалідів війни, військовослужбовців, звільнених у запас або відставку, для відселення їх із закритих та віддалених від населених пунктів військових гарнізонів.

Кабінет Міністрів України 4 березня 2013 року  прийняв постанову № 157 «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для будівництва (придбання) житла для військовослужбовців, звільнених у запас або відставку, для відселення їх із закритих та віддалених від населених пунктів військових гарнізонів».

Згідно цієї постанови, головним розпорядником цих бюджетних коштів є Міністерство соціальної політики, розпорядником нижчого рівня ― Державна служба з питань інвалідів та ветеранів як відповідальний виконавець бюджетної програми, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські держадміністрації, їх структурні підрозділи, міські, сільські та селищні ради або їх виконавчі органи. Державна служба з питань інвалідів та ветеранів повинна складати списки військовослужбовців, які потребують переселення,  та розподіляти бюджетні кошти між регіонами. Робитися це повинно з урахуванням кількості військовослужбовців, звільнених у запас або відставку, які станом на 1 січня поточного року згідно із законодавством потребують відселення із закритих та віддалених військових гарнізонів. Держслужба з питань інвалідів та ветеранів  повинна б подавати щоквартально до 15 числа наступного місяця Мінсоцполітики зведений звіт про використання цих бюджетних коштів.

Не зрозуміло, яким чином Держслужба з питань інвалідів виконує розпорядження Уряду, адже на сьогоднішньому засіданні в заступника голови Полтавської ОДА говорили про те, що треба ще запитати в Мінсоцполітики  про критерії визначення віддалених гарнізонів як таких. Може виявитися, що таких на Полтавщині їх більше, ніж два.

Власне, Полтавщина не оригінальна в своїй забудькуватості, Вінницька та Львівська ОДА, наприклад, узагалі створили комісії, які мають опікуватися «переселенцями», тільки в  жовтні.  Тож, вірогідно, розподіляти поки що нічого. Отже, завдання поставлене, а коли виконуватимуть  його, не відомо: пільгова черга на житло в області просувається черепашачими темпами.


Наверхнаверх