logo
dollar
euro

Вибираючи квартиру, мешканці Полтавщини орієнтуються на ціну, а не на якість

4:22 19.07.2019 eye 482
Вибираючи квартиру, мешканці Полтавщини орієнтуються на ціну, а не на якість

Вирішальним фактором для жителів Полтавської області при виборі квартири є ціна – так відповіли 100% опитаних. Другим за значимістю критерієм при виборі житла є дата його будівництва (96,6%). Такі результати були отримані в ході всеукраїнського соціологічного опитування, проведеного центром "Соціальний моніторинг" на замовлення Української федерації роботодавців охорони здоров'я (УФРОЗ).

Такі фактори як екологічність району та використаних при будівництві матеріалів хвилюють 86,9% і 84,9% відповідно.

"При виборі квартири для мешканців Полтавської області ціна важливіша за якість, а питання екологічності житла і району його розташування відходить на другий план. При цьому третина українців знають про негативний вплив будівельних матеріалів на здоров'я", – сказав директор центру "Соціальний моніторинг" Дмитро Дмитрук.

За оцінками Української федерації роботодавців охорони здоров'я, більше 60% житла може бути небезпечне для здоров'я людини. На якість повітря всередині приміщень найбільший вплив мають будматеріали, в той час як смог з вулиць лише на 20% впливає на мікроклімат будинків і офісів.

"Сучасна людина близько 85-90 % часу проводить у приміщенні – будинку, в школі, інституті чи на роботі. Люди вдихають шкідливі речовини, які виділяють будівельні та оздоблювальні матеріали. Дрібний пил і хімічні сполуки являють серйозну небезпеку для здоров'я", – зазначив голова УФРОЗ Володимир Загородній.

За його словами, хронічні захворювання виникають не одномоментно, а протягом тривалого часу.

"Багато небезпечних речовин роками накопичуються в організмі людини", – зазначив Володимир Загородній. За його словами, одними з найбільш небезпечних речовин, які можуть виділятися в житлових і офісних приміщеннях, є фенол та формальдегід, що містяться в ДСП і ДВП, мінеральній ваті, лінолеумі, синтетичних килимах. Фенол та формальдегід впливають на центральну нервову систему, викликають головні болі, втому, депресію, зниження гостроти зору, можуть провокувати виникнення онкологічних захворювань.

Небезпечним канцерогеном також є азбест, з якого роблять шифер і труби, а також важкі метали, такі як нікель, хром, кобальт, свинець, які використовують для виготовлення металопластику, барвників і додають в бетон для прискорення його застигання.

Нервові розлади викликають ацетон, бутанол і толуол, які застосовують при виготовленні масляних фарб.

Щоб зменшити вплив цих мікроелементів на організм людини, необхідно проводити профілактику, а також використовувати матеріали, що отримали сертифікати якості, зазначив Володимир Загородній.

Рейтинг критеріїв мешканців Полтавської області при виборі житла

1. Ціна – 99,1 %
2. Старий чи новий будинок – 89,6%
3. Екологічно чистий район – 86,9%
4. Екологічність будматеріалів – 84,9%
5. Розвиненість інфраструктури – 81,2%
6. Мальовнича місцевість – 63,1%

Довідка. Соціологічне опитування було проведено центром "Соціальний моніторинг" з 9 по 16 вересня 2013 року. Всього було опитано 2007 респондентів в 24-х областях , АР Крим та Києві. Похибка не перевищує 1,3-2,2%.


Наверхнаверх