logo
dollar
euro

Екскурсія в морг

20:06 25.04.2013 eye 63
Екскурсія в морг

Нещодавно моїй подрузі робили операцію. Перед тим зразок пухлини ми несли на аналізи повз морг. Світ живих від світу мертвих там відділяє одна стіна…

Переконана, що ніхто з тамтешніх «мешканців» не планував туди потрапити. А чи планувала моя подруга лягти під ніж хірургів, чи планують майбутні батьки народити хворих дітей, а безпорадні літні люди бути ярмом для своїх нащадків? Звісно, ні. Чому ж тоді ми так мало робимо для того, аби цього не допустити? Невже ми не любимо себе, своїх дітей, батьків? Чи просто звикли до традиційної схеми: хвороба – лікар – пігулки (ін’єкції, операції) – смерть і не бачимо іншого шляху? Але з кожним днем усе більше клінік і аптек, сучасних методів лікування й обстеження, нових апаратів і препаратів, а хворих усе більше й більше. То, можливо, не туди йдемо? Адже нині молодь вражають ті недуги, які раніше були відомі тільки людям у віці. Приміром, остеопороз виявляють у 6-річних дітей! Останнім часом від знайомих тільки й чути, що збирають кошти на операції. Наче в нас купа зайвих органів! Ще років 10-20 тому оголошення про порятунок онкохворої дитини були сенсацією. Сьогодні такі об’яви повсюди. А в столиці «майорять» бігборди з рекламою діагностики дитячого раку.

Згідно з останніми даними Мінохоронздоров’я, кожна шоста дитина в Україні народжується з вадами здоров’я! І то не дивно. Адже майбутні батьки харчуються синтетичною їжею, п’ють коктейлі з хімічних речовин, годинами сидять біля комп’ютерів. Боляче дивитися, як молода мама дає своїй дитині пляшку з кольоровим газованим напоєм, як підлітки вбивають себе енергетиками й фаст-фудом. Мене бісить, що в нашій державі абсолютно безконтрольно на полиці магазинів потрапляє справжня отрута для нашого організму, що найактивніше, найяскравіше і найпривабливіше рекламують те, чого слід найбільше остерігатися.

Виробники нам часто брешуть, нав’язують відверте сміття, а ми ведемось. Бо це смачно! Це добре пахне! І це продають зі знижкою та ще й набір зубочисток дають у подарунок. І ми йдемо і свідомо купуємо, по дорозі забігаючи в аптеку… А чи розказують нам у школах та інститутах про смертельно небезпечні продукти харчування й напої? Сьогодні наших дітей вчать усьому, крім головного. Думаю, що в наш час основним предметом у школі мали б бути «Основи здорового життя», які навчали б, як захищатися від агресії нинішнього навколишнього середовища, скорочували б черги в поліклініках і зменшували попит на продукти, що вкорочують віку. Я стараюсь такі не купляти. Просто не люблю, коли мене дурять. Як і походів по лікарняних кабінетах. Адже з таким наповненням свого організму – пряма туди дорога. Втім, у кожного свій вибір. Доки буде попит, буде й пропозиція…

Замість відпустки можна взяти грошову компенсацію. Про цю суперечливу норму йдеться в проекті нового Трудового кодексу України. Робочий день має становити 8 годин, а понаднормово можна працювати не більше чотирьох годин за два дні поспіль і 120 годин на рік. Експерти говорять, навряд чи цей проект стане законом.


Наверхнаверх