logo
dollar
euro

Нардеп від Полтавщини про спрощення процедури земельних торгів

6:20 25.10.2013 eye 438
Нардеп від Полтавщини про спрощення процедури земельних торгів

Законопроект про внесення змін до Земельного кодексу України щодо здешевлення вартості робіт з підготовки та проведення земельних торгів, за який у четвер проголосувала Верховна Рада, відкриє ще одне джерело для наповнення місцевих бюджетів. На цьому наголосив ініціатор документу, народний депутат України, перший заступник голови Комітету з питань аграрної політики та земельних відносин Тарас Кутовий.

"Після того, як закон втупить в дію, фінансове навантаження на учасників земельних торгів зменшиться. Це відбудеться за рахунок того, що обов'язковий друк оголошень у засобах масової інформації буде скасовано. Натомість вся інформація про торги буде розміщуватися на сайті Держземагенства, а отже кожна зацікавлена особа зможе мати вільний доступ до цієї інформації. Інша  норма стосується зниження максимального розміру виплати винагороди виконавцю земельних торгів з 59,5 тис. грн до 34 тис.грн." - прокоментував законопроект Тарас Кутовий.

Саме вартість проведення земельних торгів стала причиною того, що за перше півріччя цього року в Україні таким способом було продано 15 ділянок, а це трохи більше ніж три гектари землі, а також прав оренди на 26 ділянок загальною площею пів гектара.

"У сільських рад були зв'язані руки існуючими фінансовими зобов'язаннями під час проведення торгів. Якщо справа стосувалась невеликих ділянок, то їхня вартість нерідко перевищувала суму супутніх витрат. Те, що ми скасували обов'язкову публікацію оголошень у ЗМІ всупереч побоюванням, що процес не буде достатньо відкритим, навпаки зробить його доступнішим. Бо невеликі тиражі газет, особливо місцевих, можна надрукувати на замовлення, потім вилучити і таким чином, приховати інформацію".

Комментарии

Оставить комментарий

Наверхнаверх