logo
dollar
euro

Оксана Забужко: "Полтава давно мене кличе"

7:14 23.10.2013 eye 440
Оксана Забужко: "Полтава давно мене кличе"

Кращою книгою Польщі визнано переклад "Музею покинутих секретів" Оксани Забужко

Автор книги "Музей покинутих секретів" Оксана Забужко та її перекладач Катажина Котинська стали лауреатами восьмої літературної премії Angelus-2013.

Організатором та засновником Центрально-Європейської літературної премії Angelus, яка вручається з 2006 року, є місто Вроцлав. Щорічно переможців конкурсу нагороджують за кращу книгу прози, опубліковану польською мовою.

Голова журі Angelus Наталія Горбаневська зазначила, що цьогоріч експерти "вирішили нагородити книгу, яка пронизана історією та сьогоденням, в якій є і магія, і любов, зрада і смерть".

Призом літературної премії Angelus є чек на 150 тис. злотих (400 тис. грн) та статуетка авторства вроцлавського скульптора Єви Россано.

Лауреатом може стати письменник з 21 країни Центральної Європи (Албанія, Австрія, Білорусь, Боснія та Герцеговина, Болгарія, Хорватія, Чехія, Естонія, Латвія, Литва, Македонія, Молдова, Німеччина, Польща, Росія, Румунія, Сербія, Словаччина, Словенія, Україна чи Угорщина).

Над романом "Музей покинутих секретів", Оксана Стефанівна працювала понад 7 років: працювала в архівах, шукала публікації, котрі стосувалися УПА, говорила з живими свідками подій 40-х років. Ця титанічна робота вилилася у понад 800 сторінок, котрі має прочитати кожен українець.

Вручення Angelus Оксані Забужко є кроком визнання сучасної української літератури в Польщі і у Центрально-Східній Європі.

Незалежне мистецьке об’єднання "Magnum Opus" вже довгий час має в планах організувати приїзд письменниці до нашого міста.

– Полтава давно мене кличе, і я справді заміряюся коли-небудь туди навідатися, – але до кінця нинішнього року маю вже "повний графік", тож реалістично буде відкласти цю розмову, як у пісні співається, "на другую весну", – відповіла письменниця ще наприкінці травня цього року.

Тож вітаємо ще раз Оксану Стефанівну і будемо сподіватися незабаром побачити її у Полтаві.


Наверхнаверх