logo
dollar
euro

Грип завітає до полтавців на початку грудня

16:42 21.10.2013 eye 382
Грип завітає до полтавців на початку грудня

Про грип та ГРВІ сьогодні говорили під час апаратної наради у міськвиконкомі за участі начальників управлінь, яке провела заступник міського голови Світлани Порохні.

Як повідомив державний санітарний лікар Полтави Станіслав Руденко, в цьому році найвищі рівні захворюваності на грип та ГРВІ за прогнозами припадуть на 50-51 тиждень, а це початок грудня цього року, а також 8-9 тиждень в наступного. Очікується активність трьох штамів грипу А: (H1N1, "Каліфорнія"), відомого з 2008 року як "свинячий грип", сезонного H3N2 ("Вікторія") та абсолютно нового, так званого "Массачусетсу". 

Найкращим видом профілактики грипу, за твердженням фахівця, є вакцинація. Вакцинуватись  варто за 2 місяці до можливого піку епідемії. Коштує вакцинування від 55 до 85 гривень. Вона не захищає від ГРВІ, але є дієвим способом захистити себе від грипу та його ускладнень.

На даний часі показники захворюваності на грип та гострі респіраторні інфекції в місті нижче епідемічного порогу. Посадовці стверджують, що у  Полтаві створений необхідний резерв лікарських засобів і виробів медичного призначення для профілактики та лікування гострих респіраторних вірусних інфекцій та грипу на базі лікувально-профілактичних закладів.


Наверхнаверх