logo
dollar
euro

Родині паралімпійського чемпіона замість нагороди влаштували "терор"

17:58 25.04.2013 eye 104
Родині паралімпійського чемпіона замість нагороди влаштували "терор"

Навіть після того, як уся країна дізналася про одуреного чиновниками спортсмена 26-річного Дениса Соболя із Полтави, ті не припиняють над ним знущатися.

Денис завоював бронзу в академічній греблі торік на Паралімпіаді в Лондоні. Хлопця нагородили орденом «За заслуги» третього ступеню та грамотою Кабінету Міністрів, а ще, згідно з указом президента, спортсмену-переможцю мали подарувати квартиру. Тим паче, що Денис проживає в будинку із дев’ятьма членами родини, де на кожного припадає усього по два квадратних метри. Але замість заслуженої квартири чиновники влаштували чемпіону справжній «терор», що досі не припиняється.

ОБІЦЯНКИ-ЦЯЦЯНКИ. А МОЖЕ, ЧИНОВНИКИ ПОЖАРТУВАЛИ?

– Іще до початку олімпіади на прес-конференції від влади міста та області пообіцяли, що переможці отримають житло, як передбачено законом. Після перемоги я став у загальну чергу в надії на очікуване помешкання. У списку претендентів – аж 74-й. Зібрав відповідний пакет документів і чекав на прийом до міського голови Полтави. Зустріч переносили тричі. А коли врешті я потрапив у кабінет до Олександра Мамая, він виділив мені аж півтори хвилини свого часу. Далі з міськвиконкому мені прийшла відповідь, що, аби отримати квартиру, я можу скористатися кредитною програмою «Доступне житло».

Отримавши такі «цінні» поради від міської влади, хлопець вирішив написати про свою проблему чиновникам «вище». Із секретаріату Президента та Кабінету Міністрів відповіли, що взяли ситуацію під контроль. Юнак знову пішов до міськвиконкому. Але там уже взагалі не стали слухати.

– Сказали, що немає жодних підстав, щоб міський голова мене прийняв повторно. І «підстав пришвидшення процесу надання мені житла також, бо це взагалі буде грубим порушенням законодавства», – цитує чиновників хлопець.

СТОЛИЧНІ ЖУРНАЛІСТИ ЗАПРОПОНУВАЛИ ДОПОМОГУ

– Мені зателефонували з телеканалу «1+1». Спочатку я відмовлявся від зйомок сюжету. Не хотів, щоб уся країна говорила про цю проблему, адже вважаю, що у багатьох є й гірші ситуації. Проте потім погодився, сподіваючись, що це допоможе.

Наступного дня після виходу в новинах «ТСН» сюжету про одуреного спортсмена міські чиновники почали залякувати матір Дениса, погрожуючи забрати дітей. Причина – у нібито «неналежних побутових умовах». Більше того, можновладці заговорили про те, що до справи долучили також прокуратуру.

Однак у прокуратурі Полтавської області журналістів запевнили – там не мають жодного стосунку до перевірки, яку проводила служба у справах дітей.

– При тій перевірці жодних порушень комісія не виявила. Потім склали відповідний акт і сказали нам, що це була лише формальність, – згадує Денис.

За його словами, чиновники відповіли, що нічого подібного не ініціювали, і що винних буде покарано. Проте 12 квітня у гості до родини Соболів завітали ще три комісії.

ХТО ЗНУЩАЄТЬСЯ НАД РОДИНОЮ ЧЕМПІОНА?

– Члени тих комісій перерахували у нас удома навіть спідню білизну дітей, продукти в холодильнику. Нам постійно телефонують із дитячої поліклініки і вимагають на руки медичні картки. І це при тому, що жодна з перевірок не виявила навіть найменшого порушення в умовах проживання моїх малолітніх братів та сестер, – нарікає Денис. – Після кожної з перевірок члени комісій нам зізнавалися, що діють за вказівкою, адже їм наголосили, що тут нібито проживає мати-алкоголічка, яка використовує власних дітей заради наживи. Не хочу називати імені тієї людини, яка повідомила нам, що на них тиснуть згори. І тиснутимуть, доки ми не відмовимося від тієї квартири. А ще «обізнані люди» розповіли, що один із керівників області не для преси сказав, що максимум, на який я можу розраховувати, – це кімната в гуртожитку.

Це при тому, що голова облдержадміністрації Олександр Удовіченко 12 квітня на зустрічі з президентом Національного олімпійського комітету Сергієм Бубкою у Комсомольську пообіцяв, що допоможе хлопцю вирішити питання з отриманням заслуженої квартири.

На захист прав чемпіона-полтавця 19 квітня у Львові виступили активісти громадської організації «Центр досліджень молодіжного руху» із лозунгами: «Захистимо сім’ю Дениса Соболя», «Сьогодні Денис, а завтра ти» та «Поки ми займаємось собою – вони займаються нами».

Попри «терор» з боку місцевої влади, Денис Соболь усе ж вірить у справедливість.

– Знаєте, є така практика, коли спортсмени виступають за дві області одночасно. Це дає можливість у разі перемоги отримувати винагороди у різних регіонах: там квартиру, а там – автомобіль, наприклад. Я ніколи цього не робив і робити не буду. Я народився і живу в Полтаві. І як би там не було, і надалі буду відстоювати честь свого рідного міста. А ще я сподіваюся, що влада згадає про людяність та закон.


Наверхнаверх