logo
dollar
euro

"Бермудський трикутник" на Ветеринарній, 32

14:03 17.10.2013 eye 986
"Бермудський трикутник" на Ветеринарній, 32

Сьогодні міськвиконком на своєму сайті оприлюднив проект рішення "Про хід реалізації програм щодо охорони здоров'я населення у м. Полтава".

Навіть не читаючи документа, можна передбачити, що йдеться там про невпинний шлях до "покращення". Прочитавши ж, переконуємось, що усі п’ять комплексних міських медичних програм сумлінно виконуються. Зокрема, й положення "Програми розвитку первинної медико-санітарної допомоги в м. Полтава на період 2011 –  2015 роки". Управлінням охорони здоров’я міста розроблені загально-організаційні заходи, які  затверджені планом-графіком реалізації реформування галузі охорони здоров’я м.Полтави до 2014 року. З 1 січня 2013 року у місті розпочали роботу три комунальні заклади  "Центри первинної медико-санітарної допомоги", які обслуговують 240 тис. полтавців.  Створена розгалужена мережа амбулаторій сімейної медицини. У місті діє 22 амбулаторії, 12 з яких у віддалених мікрорайонах міста. І ця мережа розширюється: продовжуються роботи по введенню в дію амбулаторії сімейної медицини на вул. Ветеринарна, 32. Звважте, не закінчуються, а продовжуються. І термін закінчення робіт навіть не анонсується.

Вулиця Ветеринарна знаходиться недалеко від міського кладовища та зупинки "Боженко". Останнім часом район активно забудовується. Зараз поруч із майбутньою амбулаторією ростуть дві десятиповерхівки. Найближчий Центр первинної медико-санітарної допомоги знаходиться на Залізній, а транспорт на "Алмазний" звідти ходить набагато гірше, ніж в напрямку центру. Тож, напевно, людям було б зручніше мати сімейного лікаря в "кроковій" доступності. Тільки коли це буде – невідомо.

А почалась затія з амбулаторією ще 2009 року. Відповідно Протоколу засідання комісії по розподілу нежитлових приміщень комунальної власності міста від 23.06.09р. 4-й міській лікарні  було надано в оренду приміщення  площею 167,8 кв.м. для створення амбулаторії сімейної медицини на вул. Ветеринарна, 32. До того часу там знаходилось відділення "Укрпошти".

Для проведення проектних робіт по реконструкції та ремонту колишньої пошти управлінням капітального будівництва міськвиконкому у 2009 році використано 44,6 тис. гривень. У 2010 році управлінню капітального будівництва за рахунок  міського бюджету розвитку було виділено 24,8 тис.грн. для виготовлення проектної документації. 2011-го процес застопорився.

Розпорядженням Кабінету Міністрів від 25 квітня 2012 р. № 243-р полтавську амбулаторію  внесено в перелік об’єктів і заходів, що фінансуються у 2012 році за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку.  Ці об’єкти фінансуються за рахунок 70 відсотків коштів державного фонду регіонального розвитку. Отже, на реконструкцію приміщення по вул. Ветеринарній, 32 під амбулаторію сімейної медицини з державного фонду регіонального розвитку минулого року було виділено 818,8 тис. Грн.

19 травня 2013 року відбулася тридцята сесія міської ради шостого скликання, на якій були внесені зміни до показників міського бюджету. Тоді управлінню капітального будівництва на амбулаторію міські депутати виділили 250,0 тис.грн. А перед цим, 7 березня, звітуючи про діяльність Полтавської міської ради та її виконавчого комітету за 2011-2012 роки, міський голова Олександр Мамай розповів, що на Ветеринарній, 32  протягом звітного періоду освоєно 643 тисячі 900 гривень.

Чесно кажучи, якщо дивитись на звіти про виділені та вкладені кошти й те, що видно ззовні, то приміщення на Ветеринарній скидається на "бермудський трикутник", в якому зникають бюджетні кошти. Активності "реконструвачів" не помітно. Минулого року щось рили: певно, міняли комунікації. Встановили тоді ж металопластикові вікна й вхідні двері. Потім поклали тротуарну плитку перед входом. Якщо зазирнути крізь вікна, можна побачити, що там обшили стіни гіпсокартоном. І така "картинка" залишається незмінною протягом вже занадто тривалого часу.

Тож, здається, що міська влада проектом рішення "Про хід реалізації програм щодо охорони здоров'я населення у м. Полтава" сама собі нагадала: треба кінець-кінцем щось робити. Якщо справи з реалізацію й інших чотирьох міських програм  такі самі, як з виконанням "Програми розвитку первинної медико-санітарної допомоги в м. Полтава на період  2011 – 2015 роки", то не варто дивуватися стану медицини. До речі, про виконання вищезгаданих програм  міське управління охорони здоров'я має інформувати виконавчий комітет Полтавської міськради  щорічно до 10 січня. Почекаємо, можливо й громаді розкажуть як там справи з "покращанням" і освоєнням.

Сьогоднішнім же проектом рішення міськвиконкому роботу міського управління охорони здоров'я та лікувальних закладів з  реалізації програм щодо охорони здоров'я населення у м.Полтава пропонується визнати задовільною.


Наверхнаверх