logo
dollar
euro

Керманичі Полтавщини підтримали проведення зимової Олімпіади-2022 в Україні

8:18 17.10.2013 eye 305
Керманичі Полтавщини підтримали проведення зимової Олімпіади-2022 в Україні

Учасники вчорашнього виїзного засідання Ради регіонів у Борисполі одностайно підтримали рішення про подання Україною заявки на право проведення зимових Олімпійських ігор 2022 року. Полтавщину на цьому заході представляли перші керівники області –  голова облдержадміністрації Олександр Удовіченко та голова обласної ради Іван Момот.

Президент України зазначив, що витрати на підготовку до Олімпіади будуть не меншими, ніж кошти, витрачені на підготовку до Євро-2012 "Тому коли зараз приймаємо рішення, і це стосується глибоких і величезних капіталовкладень, я невипадково виніс це питання на рішення Ради регіонів. Коли ми розглядаємо це питання, його треба приймати свідомо і взяти на себе відповідальність. Ми готові до цього чи ні, шановні колеги?" - сспитав Віктор Януквоич.

І після цього всі учасники засідання проголосували за подання Україною заявки на право проведення зимових Олімпійських ігор 2022 року.

Далі рух в напрямку Олімпіади-2022 має бути таким: до 14 листопада Україна повинна подати до Міжнародного олімпійського комітету лист-декларацію про наміри боротися за право її проведення. У березні 2014 року до МОК має бути подана заявка. У 2014 році Міжнародний олімпійський комітет оголосить шорт-лист міст-кандидатів. Глава держави сподівається, що українське місто буде в цьому списку.

Нагадаємо, що у червні 2012 року нині екс-віце-прем'єр та екс-міністр з питань інфраструктури Борис Колесніков розповів, що загальні витрати України на проведення чемпіонату з футболу Євро-2012 становили близько 40 млрд гривень, або 5 млрд доларів.

Основні витрати на підготовку до єврочемпіонату лягли на держбюджет. Звідти, за даними експертів, витягли 80% загальної суми, витраченої на футбольне шоу. Вклад приватних інвестицій виявився скромним, хоча очікувався на рівні 70%. Отже, якщо МОК обере Україну для проведення зимової Олімпіади-2022, можна передбачити, що основні витрати стануть неабияким фінансовим тягарем для економіки країни, інвестиційний клімат в якій поки що не є привабливим ні для іноземних, ні для внутрішніх інвесторів. І немає жодних гарантій, що збудовані до неї об’єкти не "припадатимуть пилом", як це зараз відбувається, наприклад із стадіоном у Львові та новими потужностями в аеропортах усіх міст, де приймали Євро-2012.

Залишається лише сподіватись, що Рада регіонів відповідально підійшла до "олімпіадного" рішення і на її членів не вплинуло рішення Віктор Янукович про необхідність розгляду ефективності діяльності керівників місцевих органів влади. На засіданні Ради в Борисполі глава держави, зокрема сказав таке: "Найближчим часом ми будемо підбивати підсумки регіонів за цей рік. Ми обговоримо це питання у вузькому колі, у нас є багато претензій до голів обласних державних адміністрацій, по окремим є дуже негативні висновки, і це окрема розмова, і вона буде найближчим часом".


Наверхнаверх