logo
dollar
euro

Транспорт Полтавщини: автобуси з тролейбусами їздять, літаки літають і грошей не вистачає

14:03 14.10.2013 eye 1261
Транспорт Полтавщини: автобуси з тролейбусами їздять, літаки літають і грошей не вистачає

Одним з найпопулярніших видів міжміського й міського сполучення залишаються автобуси.

З початку 2013 року послугами пасажирського автомобільного транспорту скористалися 3,7 млн. пасажирів. Про це сьогодні під час прес-конференція  розповів директор Департаменту інфраструктури та туризму облдержадміністрації Віктор Шадчнєва.

Автобусні маршрути охоплюють 15 міст, у тому числі 5 обласного підпорядкування, 20 селищ та 1619 сільських населених пунктів. Автобуси майже 200 перевізників всіх форм власності виконують рейси на 754 маршрутах, у тому числі на 457 приміських та 299 міжміських внутрішньо- та міжобласних. Щоденно на зазначених маршрутах працює більше 2,0 тисяч одиниць транспорту, які обслуговують 38 автостанцій.

Як зазначив посадовець, значна кількість автобусних маршрутів проходить через обласний центр і це створює певні незручності для мешканців Полтави, особливо центральної її частини. Адже  майже всі приміські автобуси здійснюють відправлення з автостанції № 2 по вул. Шевченка, 65-а. Протягом доби з автостанції відправляється близько 800 рейсів. З огляду на це на сесії міськради було прийнято рішення про виділення земельних ділянок на в’їздах в м. Полтаву під будівництво нових автостанцій. Зокрема, для Котелевського  напрямку – на площі Слави, 5; Решетилівського- на Центральному автовокзалі на вулиці Великотирновській, 7; Диканського – на вулиці Зіньківській, 6. У 2009 році розпочала роботу автостанція АС-3 по вул. Зіньківській, 6 від якої щоденно здійснюється більше 180 рейсів у Диканському та Зінківському напрямках. У 2012 році розпочато будівництво автостанції АС-4 на площі Слави, 5. Там уже облаштований диспетчерський пункт, який відправляє в рейс автобуси в Котелевському напрямку.

Найдемократичнішим міським видом транспорту залишаються тролейбуси. Перевезення пасажирів міським електротранспортом, у тому числі і пільгові, в області забезпечують два підприємства - КП "Полтаваелектроавтотранс" (м. Полтава) та КП "Кременчуцьке тролейбусне управління" (м. Кременчук). Для Полтавського тролейбусного парку було придбано 10 сучасних низькопідлогових тролейбусів марки Богдан - Т70110, а для міста Кременчука -13  на суму 29,0 млн.грн. Загалом тролейбуси забезпечують  рух на 20 маршрутах. Пристосовані для перевезення осіб з обмеженими фізичними можливостями в області  є 78 одиниць транспорту , які працюють на міських маршрутах: тролейбусів – 16, автобусів - 62. Не зважаючи на популярність у людей,  перевезення електричним транспортом залишаються збитковими. Субвенція з Державного бюджету, передбачена на відшкодування витрат за перевезення пільгових категорій громадян, не покриває всіх витрат на їх обслуговування.

У Полтаві є ще й свій аеропорт – обласне комунальне підприємство. З метою стабілізації його роботи та підтримки працездатності Полтавською обласною радою щорічно приймається програма підтримки аеропорту, яка фінансується з обласного бюджету. Протягом трьох кварталів поточного року через підприємство "Аеропорт-Полтава" здійснено 6832 авіарейси, надано послуги з авіаперевезень 597 особам. Крім того, там проходять тренувальні польоти курсантів Кіровоградської льотної академії. В 2013 році за рахунок коштів обласного бюджету були на "крилатому" підприємстві здійснені роботи з маркування зон приземлення і зон фіксованого відстані на штучній злітно-посадковій смузі, профінансовано капітальний ремонт водопровідної мережі, погашено заборгованість по заробітній платі.


Наверхнаверх