logo
dollar
euro

Сьогодні відзначають Міжнародний день дівчаток та Всесвітній день яйця

9:51 11.10.2013 eye 986
Сьогодні відзначають Міжнародний день дівчаток та Всесвітній день яйця

19 грудня 2011 року Генеральна Асамблея ООН прийняла резолюцію 66/170, в якій проголосила 11 жовтня Міжнародним днем дівчаток.

Зазвичай ця поважна організація не робить нічого просто так, заради задоволення. Це рішення вона прийняла, щоб привернути увагу світової спільноти до порушення прав дівчаток, до проблем, з якими багатьом з них  доводиться стикатися в занадто юному віці: дискримінацією та насильством.

Уперше світ відзначив цей день минулого 2012 року. І першим, на що звернула увагу ООН, була проблема ранніх шлюбів, у тому числі й насильницьких. На думку експертів ООН, насильно віддані заміж дівчатка перетворюються на домашніх рабинь до кінця своїх днів  а їх права на доступ до медицини, до освіти, на фізичну і моральну свободу порушуються. Не надто позитивними часто-густо є наслідки й добровільних ранніх шлюбів. Зокрема, вагітність у віці до 15 років підвищують ризик смертності під час неї та пологів. Він у 5 разів вищий, ніж у тих, кому за 20. А вчені Каролінського інституту (Швеція) встановили, що жінки, які народили першу дитину до 20 років, у два рази частіше, ніж інші, хворіють на рак легенів і рак матки, і в три рази частіше - на серцево-судинні захворювання.

Сімейний кодекс у нас поблажливий до ранніх шлюбів. Шлюбний вік у жінок - 17 років, у чоловіків - 18. Але підпункт статті 22 дозволяє у певних випадках шлюб і в 14 років.

девочка-с-яйцами1

Сьогодні також відзначають і Всесвітній день яйця. Не того, що в нас стало символом протестного електорату, а звичайного, курячого, з якого можна приготувати безліч смачних страв. Це свято всіх любителів яєць, омлетів, запіканок і яєчні.

Історія свята розпочалась у 1996 році.  На конференції у Відні Міжнародна яєчна комісія (International Egg Commission)  визнала за необхідне створити для яйця і його кулінарних похідних власне свято. І оголосила, що призначає  всесвітнє "яєчне" свято  на  другу п'ятницю жовтня. Члени комісії стверджують,  що існує багато причин для святкування "Дня яйця". Чимало країн, особливо, де птахівництво перебуває на підйомі, підтримали цю ідею. З тієї пори нове свято стало по-справжньому "всесвітнім".


Наверхнаверх