logo
dollar
euro

Цього року у Всесвітній день психічного здоров'я ВООЗ приділити увагу проблемам старшого покоління

14:21 10.10.2013 eye 1787
Цього року у Всесвітній день психічного здоров'я ВООЗ приділити увагу проблемам старшого покоління

10 жовтня –  Всесвітній день психічного здоров'я.

Вперше його відзначили у 1992 році з ініціативи заступника генерального секретаря Всесвітньої федерації психічного здоров'я Річарда Хантера. Тепер він щорічно проводиться за підтримки Всесвітньої організації охорони здоров'я. Протягом багатьох років у заходах , приурочених до цього дня, бере активну участь Організація Об'єднаних Націй та інші міжнародні організації.  Відзначення  міжнародною спільнотою цього дня має на меті підвищити інформованість населення щодо проблем психічного здоров'я , сприяння відкритому обговоренню психічних розладів і стимулюванню інвестицій в їх профілактику та лікування.

На жаль, в нашій державі поінформованість населення щодо психічного здоров’я приділяється мало уваги. І це в той час, коли фахівці стверджують, що  кожен третій українець протягом свого життя страждав на ті або інші психічні розлади, отже повинен був звернутися за кваліфікованою допомогою. Проте, як свідчить статистика, цього не відбувається.

Щорічно Всесвітній день психічного здоров'я має свою тему. Головною темою  цього року стало психічне здоров'я старшого покоління.  На думку  науковців, в Україні складне поєднання особистих, побутових, соціальних та медичних проблем в людей похилого віку негативно впливає на стан фізичного та психічного здоров’я, зумовлюючи складний перебіг та несприятливий прогноз хвороб. В  нашій країні і за станом здоров’я серед населення віком від 70 років понад 18 % осіб потребують щоденної соціальнопобутової допомоги, 82 % постійно приймають ліки; серед людей, старших за 80 років, 20 % необхідна спеціалізована психіатрична допомога. У цілому стан здоров’я населення похилого віку в Україні поступово погіршується: поширеність захворювань серед осіб, старших за працездатний вік, зросла за останнє десятиріччя майже на третину.

Непокоїть фахівців, зокрема, кількість самогубств серед людей похилого віку. Якщо за рівнем смертності від усіх зовнішніх причин Україна майже не відрізняється від країн ЄС, то показник внаслідок самогубств перевищує такий по ЄС в 1,6 рази. Найвищий рівень самогубств спостерігається у віці 80–84 роки. Серед чоловіків похилого і старечого віку смертність внаслідок суїциду в 4–5 разів більша за жіночу. Медикопсихологічні наукові дослідження в Україні свідчать, що  це є, зокрема, наслідком соціальної ізоляція. На думку медичних експертів , зараз увагу звертають на фізичні проблеми літніх людей , а їх психічних проблем належного значення не надають.

До теми: Корисна інформація від Департаменту праці та соціального  захисту населення  Полтавської облдержадміністрації

Соціальний захист сімей, в яких проживають інваліди І чи ІІ групи внаслідок психічного розладу

Внесені зміни до статті 5 Закону України «Про психіатричну допомогу», який набрав чинності з 17.06.2012 року. Так,  розмір допомоги тепер розраховується як різниця між трьома прожитковими мінімумами на кожного члена сім`ї та середньомісячним сукупним доходом сім`ї за попередні шість місяців, але не може бути більшим ніж мінімальна заробітна плата (з 01.01.2013 – 1147 грн.; з 01.12.2013 – 1218 грн.).  До внесення змін розмір допомоги становив 109,40 грн.

Зазначена допомога призначається на шість місяців і виплачується щомісяця. У разі коли особа, яка здійснює догляд за інвалідом І чи ІІ групи внаслідок психічного розладу, є непрацюючим пенсіонером, їй призначається допомога на догляд на 12 місяців на підставі заяви та копії трудової книжки. Допомога не призначається у разі перебування інваліда І чи ІІ групи внаслідок психічного  розладу на повному державному утриманні або стаціонарному лікуванні впродовж повного календарного місяця.

Перелік документів, необхідних для отримання допомоги

Допомога на догляд призначається на підставі висновку лікарської комісії медичного закладу щодо необхідності постійного стороннього догляду за інвалідом І чи ІІ групи внаслідок психічного розладу.

Крім того для призначення допомоги до територіального управління праці та соціального захисту населення подаються: заява; документ, що посвідчує особу; довідка про склад сім’ї із зазначенням прізвища, імен та по батькові, родинних зв'язків членів сім'ї; довідка про доходи кожного члена сім`ї; довідка про наявність та розмір земельної ділянки, частки (паю).

Наразі в області майже 1,5 тис. сімей отримують допомогу на догляд за інвалідами І чи ІІ групи внаслідок психічного розладу у підвищеному розмірі.

Комментарии

Оставить комментарий

Наверхнаверх