logo
dollar
euro

Виробники оцту не повинні приховувати, з чого його виготовлено

12:29 07.10.2013 eye 3561
Виробники оцту не повинні приховувати, з чого його виготовлено

Оцет – незамінний компонент в арсеналі кожної господині. Ми щедро використовуємо його під час приготування більшості заготовок на зиму, а то й додаємо до складу різноманітних страв. Крім того, без нього неможливо уявити жоден майонез, кетчуп чи гірчицю. Проте, ми часто не замислюємося над тим, що за загальною назвою "оцет" можуть критися дуже різні за складом та впливом на організм продукти.

Оцет може бути корисним тільки, якщо  його виготовлено з харчової сировини

Перший оцет з’явився ще 7 тисяч років тому, одночасно з виноградним вином. Він власне і був продуктом його переробки, адже алкоголь у вині, яке перекисає, з часом перетворюється на оцет. Крім виноградного, оцет отримували з яблучного вина. Його витримували в дубових бочках, після цього оцет набував благородного відтінку дуба і характерного коньячного аромату і присмаку. Відомі рецепти виготовлення оцту і з інших фруктів, рису тощо. Це була водночас і приправа, і лікувальний засіб. Наші пращури широко застосовували його для боротьби з гіпертонією, нападами мігрені, бронхіальної астми, алкоголізмом, артритом тощо. Та й не дивно, адже натуральний оцет включає в себе великий набір мінеральних речовин, таких як залізо, магній, кальцій, фосфор. До його складу входять вітаміни В, С, Е.

В Україні натуральний оцет виготовляють відповідно до національного стандарту ДСТУ 2450:2006 "Оцти з харчової сировини. Загальні технічні умови". Цей нормативний документ поширюється на оцти з харчової сировини, які одержують біохімічним методом аеробного окислення оцтовокислими бактеріями етилового ректифікованого спирту з харчової сировини, спирту, що міститься у виноградних та плодових виноматеріалах, із подальшою пастеризацією, освітленням, фільтрацією, фасуванням і призначені для використовування в харчових цілях.

оцет

У вітчизняній торгівельній мережі натуральний оцет, зазвичай, представлений трьома видами: яблучний, винний та спиртовий (звичайний або ароматизований), його виготовляють із харчового етилового спирту-ректифікованого, або спиртовмісної сировини, в якій під дією спеціальних бактерій утворюється етиловий спирт, який перетворюється на оцтову кислоту. Масова частка кислоти, у різних видах оцту може коливатися від 3 до 12%.

Крім того, у продажу можна побачити бальзамічний оцет, до складу якого входять пряності, трави, натуральні барвники тощо. Найвідоміший та найдорожчий у світі італійський традиційний оцет із Модени. Це дорогий і елітний продукт з яскраво вираженими смаковими якостями. Він має напис Aceto Balsamico Tradizionale di Modena і захищений спеціальним знаком ЄС "PDO" (Protected Designation of Origin). Цей найдорожчий у світі оцет виготовляють лише з білого винограду сорту "Треббіано" або червоного – "Ламбруско" за спеціальною і дуже тривалою технологією. В ході якої, ферментації піддають не просто зброжений виноградний сік та ягоди, а сік, упарений до в’язкої консистенції, який потім витримують в спеціальних бочках мінімум 12 років. При цьому щороку з нього випаровується частина води, тож він стає на 10% щільнішим. Такий справжній моденский оцет можна зустріти лише в дуже дорогих магазинах. А те, що ми, зазвичай, бачимо в супермаркетах, це "полегшений" варіант знаменитого оцту- Aceto Balsamico di Modena.

Але навіть обравши не дешевий продукт, необхідно уважно читати інформацію про його склад, якщо у ньому значаться синтетичні ароматизатори та барвники, то говорити про його "елітність" не доводиться.

Комментарии

Оставить комментарий

Наверхнаверх