logo
dollar
euro

Полтавщині хочуть нав’язати урочисте святкування 95-річчя ВЛКСМ

19:27 24.03.2019 eye 1051
Полтавщині хочуть нав’язати урочисте святкування 95-річчя ВЛКСМ

Про яку євроінтеграцію можемо говорити, коли депутати обласної ради на засіданні постійної комісії питань освіти, науки, культури  цілком серйозно приймають рішення про урочисте святкування річниці організації з тоталітарною ідеологією? А ця комісія не тільки підтримала таке рішення, а ще й "санкціонувала" її розгляд на сесії облради 9 жовтня.

Депутатська фракція Комуністичної партії в Полтавській обласній раді внесла пропозицію урочисто відзначити на регіональному рівні 95-річчя Всесоюзної ленінської комуністичної спілки молоді (ВЛКСМ). Голова депутатської фракції комуністів Олександр Масенко у своїй пояснювальній записці пише, що "історія комсомольського руху відзначена невмирущими подвигами тих, хто будував рідну країну, захищав її від фашистських загарбників під час Великої Вітчизняної війни, піднімав із руїн міста і села, заводи та фабрики, сільське господарство, школи, лікарні, театри, будинки культури, хто активно сприяв подоланню неграмотності, підіймав до світових висот вітчизняну науку, робив вагомий внесок у розвиток самобутньої культури українського народу, був зразком активної життєвої позиції, відданості Вітчизні, готовності захищати її незалежність, права і свободи людини і громадянина, високих моральних якостей".

Вірогідно, це мають втовкмачувати сучасній молоді на урочистих зборах представників громадських організацій, що плануються провести. Та нехай обласні народні обранці та  посадовці, які ностальгують по своїй комсомольській юності, не забудуть розповісти й про інші віхи в історії ленінського комсомолу. Комсомольців активно залучали, зокрема, під час Голодомору 1932–1933 років до акцій насильницької колективізації та розкуркуленні селян. Незгідних брати участь у знищенні власного народу виключали з лав організації і піддавали репресіям. Звичайно ж, дітям розкуркулених зась було потрапити у "передовий загін радянської молоді". А значить, вони, як й інші, які не сподобилися вступити до комсомолу, й мріяти не могли про вищу освіту,  професійну або політичну кар’єру. Отже, назвати комсомол організацією суто ідейною неможливо. Партія, протягом всього існування СРСР, за допомогою комсомолу тримала руку на пульсі настроїв в молодіжному середовищі, функціонери якого в зародку намагалися давити інакомислення.

До розвитку самобутньої української культури комсомол, насправді, не мав жодного відношення. Культура, наука та мистецтво в СРСР якщо й розвивалися, то всупереч, а не завдяки "всебічної підтримки" компартії та комсомолу. Національні культури народів, в тому числі й українського, які входили до радянської держави, й досі не оговтались повною мірою від "вагомого внеску у розвиток їх самобутності". Розповідь про "героїчні" діяння комсомолу, як суто тоталітарної репресивної організації можна продовжувати. Та звернемо увагу ось на який момент. Наша, так звана, національна еліта значною мірою родом із комсомольських брежнєвсько-горбачовських 70-80 років. Саме тоді в комсомольській верхівці, в тому числі й на місцевих рівнях, як ніколи, панували безпринципність, кар’єризм, пристосуванство, демагогія, лицемірство. І саме ці якості, значною мірою, допомогли вчорашнім вірнопідданим комсомольським ватажкам стати "акулами" капіталізму, з паростками ідей якого в масах рядових комсомольців вони ще вчора нещадно боролись.

Отже, якщо обласна рада таки прийме на черговій сесії 9 жовтня рішення про урочисте відзначення на Полтавщині 95-річчя ленінського комсомолу, то це лицемірство буде на совісті депутатів, а не на совісті народу, який їм за гречку чи з інших міркувань довірив представляти свої. Народ за комсомолом не ностальгує. Без нього вже виросло не одне покоління. Яким, як мінімум, дивними, а то неприйнятними прозвучать комсомольські  лозунги: "Буржуи под стол! Идет комсомол!"; " Комсомол ― школа воинствующего большевизма"; "Партия сказала: надо, комсомол ответил есть!"


Наверхнаверх