logo
dollar
euro

Полтавська влада налаштована на видобуток сланцевого газу

10:27 04.10.2013 eye 2037
Полтавська влада налаштована на видобуток сланцевого газу

Голова облдержадміністрації Олександр Удовіченко, виступаючи вчора, 3 жовтня, перед учасникам міжгалузевого семінару-наради "Про досягнення та перспективи розвитку нафтогазовидобувної галузі Полтавщини" зазначив, що Полтавщина залишається національним лідером з видобутку вуглеводнів.

За минулий рік в області видобуто 38% газу та 53% конденсату від загального обсягу в країні. Завдяки спільним зусиллям підприємств і влади в останні три роки вдалося спинити в області падіння видобутку та стабілізувати ситуацію. Однак розвідані запаси традиційних видів вуглеводнів зменшуються швидкими темпами, майже 30% ресурси цих копалин уже використано. Але надра регіону містять значний запас нових, нетрадиційних вуглеводнів, таких, як газ центрально-басейнового типу та сланцевих товщ. Завдання Полтавщини – узяти цей ресурс і спрямувати його на благо України. Таким чином, посадовець підтвердив рішучий намір влади регіону підтримувати видубуток сланцевого газу на Полтавщині.

Питання видобутку сланцевого газу в Україні є зараз настільки заполітизованим, що пересічному громадянину, напевно, важко розібратися з економічною та екологічною складовою питання. Адже з цього приводу висловлюються полярні думки. Залишається тільки сподіватися, що в реалізаторів програм видобутку цього природного ресурсу не забракне державницького підходу до справи.

Зазначимо, переважну більшість дозволів без аукціонів на видобуток сланцевого газу навколо Полтави отримало ТОВ "Ґолден Деррік" рішенням VII сесії облради 28 вересня  2011 року. Цю компанію пов’язують із міністром аграрноїполітики та продовольства Миколою Присяжнюком та міністром енергетики та вугільної промисловості Едуардом Ставицьким.


Наверхнаверх