logo
dollar
euro

Випускник-архієпископ, "Pink Floyd" на руїнах та 175-ий день народження: у Полтаві покажуть кіно про Кадетський

1:28 24.01.2018 eye 111
Випускник-архієпископ, "Pink Floyd" на руїнах та 175-ий день народження: у Полтаві покажуть кіно про Кадетський

19-20 грудня з 13:00 у Галереї мистецтв (вул. Фрунзе, 5) відбудуться покази документальних кінострічок про історію та сьогодення Кадетського корпусу.

Захід приурочений до 175-річчя з дати заснування цієї будівлі - 6 грудня 1840 року - тодішнім царем Миколою І. За старим стилем саме 6 грудня відзначали День святого Миколая. Після переходу на григоріанський календар (новий стиль) річницею заснування Кадетського прийнято вважати 19 грудня.

Подія організована Комітетом порятунку Кадетського корпусу та соціально-мистецьким проектом "Кадетаріум" і Полтавським художнім музеєм "Галерея мистецтв" імені М. Ярошенка.

Кінопоказ проходитиме два дні. В суботу організатори зосередяться саме на історії будівлі. В програмі на цей день значаться дві документальні стрічки про історію Кадетського корпусу. Закінчить показ фільм харківських журналістів про одного з випускників цього закладу - Іоанна Шанхайського. Архієпископ Іоанн (в миру Михайло Борисович Максимович) закінчив Петровський Полтавський кадетський корпус у 1914 році. Чоловік став  єпископом Руської православної церкви закордоном (РПЦЗ), архієпископом Західно-Американським і Сан-Франциським.

Фрагмент Кадетаріума у квітні 2014 року (джерело — novagromada.com.ua)
У неділю ж кіночастину присвятять подіям останніх років. Зокрема покажуть фільм-відчуття "Крізь порожнечу". Його зняли молоді полтавські режисери у середині 2013 року. В основі стрічки - фільм-концерт гурту  Pink Floyd у Помпеях 1971 року. Тоді музиканти наповнили позитивним звучанням руїни міста, яке померло дві тисячі років тому. Подібне намагалися зробити і полтавці в Кадетському.

Інші недільні стрічки будуть стосуватися сучасних подій, а саме - масових прибирань в корпусі і проведення там двох соціально мистецьких акцій "Кадетаріум" у квітні та травні 2014-ого. З середини минулого року  події "Кадетаріуму" відбуваються поза приміщенням будівлі.

У рамках заходу відбудеться обговорення стрічок і проблем споруди.

Один зі співорганізаторів кінопереглядів, присвячених Кадетському, Артур Ароян говорить, що такі заходи допоможуть полтавцям побачити зв’язок між різними періодами в житті цієї будівлі:

- Кінострічки відображають 175-річну історію корпусу від заснування до сьогодення. Тому маємо надію, що вони спонукатимуть глядачів задуматися над багатьма питаннями, які в них піднімаються. Це і любов до Вітчизни, і повага до своєї історії, і співставлення минулого й сьогодення - створення сучасної української культури.

Плата за вхід на захід символічна - 5 гривень. Крім того, разом із переглядом полтавці зможуть відвідати експозицію музею та фондову виставку.

Нагадаємо, що на початку грудня організатори "Кадетаріуму" отримали премію імені Миколи Ярошенка в номінації "Громадська діяльність (організація і проведення мистецьких акцій)". Грошовий фонд премії переможці вирішили направити на свої наступні заходи.

Афіша


Автор: Роман Повзик
Наверхнаверх