logo
dollar
euro

Письменник Андрій Любка розповів про роман з сотнею способів контрабанди

7:40 19.01.2018 eye 252
Письменник Андрій Любка розповів про роман з сотнею способів контрабанди

9 листопада до Полтави уперше завітав письменник Андрій Любка зі своїм новим романом "Карбід". Він дав прес-конференцію, де розповів про книгу, таємний тунель в Ужгороді та бажання побачити справжню Україну.

Всеукраїнський тур письменника стартував 3 листопада. Його приїзд до Полтави і презентація книги проходять у рамках проекту Міжнародної літературної корпорації MERIDIAN CZERNOWITZ і Міжнародного фонду "Відродження", який носить назву "Мережа".

Оскільки партнером "Мережі" у Полтаві є НМО "Magnum Opus", то модерувала захід учасниця цього об'єднання Катерина Кролевська.

Андрій Любка – український поет, перекладач, есеїст. Народився в Ризі. Автор трьох збірок поезій, прозових книг "Кілер. Збірка історій" та "Спати з жінками". Учасник багатьох українських та міжнародних культурних заходів. Окремі твори перекладено 13-ма мовами. Живе в Ужгороді.

"Карбід" – це роман про стереотипи, кордони та 100 способів контрабанди. Повна назва – "Карбід, або Неймовірні трагікомічні пригоди однієї шляхетної людини і цілої зграї мерзотників, які дерлися через кордон водою, небом і суходолом, аж змусили героя опинитися в підземному царстві тіней". Роман написано протягом 2014–2015 рр. в Ужгороді й Чернівцях. Ілюстрації до розділів намалювала львівська художниця Галина Венглінська.

Все почалося три роки тому в Ужгороді, коли було викрито потаємний тунель довжиною 700 метрів. Як виявилося, він використовувався для контрабанди і був найбільшим чудом техніки в місцевому розумінні – там були прокладені всі комунікації, невелика залізна дорога. І саме тоді, три роки тому, згадана подія дала перший імпульс вигадати сюжет "Карбід" для мене, – розповів письменник.

Як зазначається в анотації до книги, події пригодницького роману розгортаються впродовж паркого й тривожного літа 2015 року.

Головний герой вигадує побудувати транскордонний тунель, таким чином відкрити українцям другу Європу. Після Євромайдану, після російської агресії, нам не дали візу, не відкрили кордони – і він вирішує, що таким чином справедливість настане, – говорить Андрій Любка.

Книга вже була презентована у Празі, Варшаві та Любліні та увійшла до Довгого списку премії Книга року ВВС-2015. В українському турі презентації відбулися у Києві, Черкасах, Кіровограді та Кременчуці. Після Полтави письменник прямує далі на схід: спочатку до Харкова, далі – у прифронтові території.

Я хотів би побачити Україну такою, яка вона є насправді, – зізнається Любка. – Я погодився на цей тур саме з цією метою. Ніколи не був не лише в Сєверодонецьку, а й у Херсоні.

Як зазначив письменник, проект "Мережа" покликаний збудувати інфраструктуру для сучасної української літератури, познайомити читачів у різних містах, куди не часто зазирають письменники.

Сама ж презентація роману Андрія Любки "Карбід" відбудеться 9 листопада о 19:00 в арт-пабі "Хмільний Бик" (вул. Ватутіна, 2).


Автор: Роман Повзик
Наверхнаверх