logo
dollar
euro

Макс Кідрук і його "Бот-2"

14:46 23.10.2017 eye 355
Макс Кідрук і його "Бот-2"

Цієї осені вийшла чергова книга Кідрука. І не проста, а продовження "Бота". Та ще й така довгоочікувана.

У 2009 році, коли Максим Кідрук уперше приїхав до Полтави із презентацією книги, про нього ще ніхто не знав, і купити "Мексиканські хроніки" можна було дуже легко. А от у 2015, щоб придбати "Бот-2", довелося дзвонити по кілька разів до книжкових магазинів і бронювати примірник!

Але такі перипетії були того варті.

По-перше, роман читається дуже швидко. Манера письма Максима така ж легка і невимушена, як і 7 років тому. І це незважаючи на величезну кількість наукових фактів, географічних назв та технічної інформації, якими він наситив продовження свого технотриллера.

По-друге, сюжет роману захопив так, що, перегорнувши останню сторінку, я подумала, що чекатиму на "Бот-3" так само, як зараз увесь світ чекає на нову серію "Шерлока".

Ну і по-третє, гумор письменника із технічною освітою – довершений. Хоча веселих та безтурботних епізодів у романі було не так і багато (ну звісно, це ж більше жахалка, ніж комедія), але все одно тонкого троллінгу вистачало.

aPpSWiHVtBY
Щодо сюжету, то досвідчений читач кідруківщини (так назву феномен його письма), зможе здогадатися, в чому причина всієї тієї божевільні, що творилася у романі. Але у той же час цілковитою несподіванкою стало те, що кінцівка першої книги дуже опосередковано пов’язана з масовою "хворобою" еквадорців у другій. А за розділ "Кінець?" взагалі аплодую Максимові стоячи! Так майстерно завершити роман і змусити чекати на продовження – це талант мудрого письменника.

Ще однією фішкою стилю Максима Кідрука є його вміння влучно вставляти у текст зловіщі фрази на кшталт: "Хтозна, як би все повернулося, якби Лаура Дюпре залишилася – затрималася хоча б на хвильку – і дослухала їхню розмову до кінця". Вони змушують читача мало не кричати до персонажів: "Дурню, ну зверни ж увагу не це!".

Для тих, хто не читав іще роман, раджу звертати увагу на карти, що розміщені у книзі. Так, знаю, це може здатися нудною справою. Але, повірте, вони зроблять події ще більш реалістичними (такий собі ефект присутності).

FEYkmRZ9W14
Щодо персонажів, то тут є і потрапляння у десятку, і не зовсім вдалі ходи. На мою думку, події першого "Бота" були настільки сильними, що стовідсотково повинні були закарбуватися на подальших долях Лаури, Тимура і Ріно. І якщо чоловічі образи (особливо персонаж Хедхантера) виписані із урахуванням цього важкого тягаря, то Лаура вийшла якась занадто звичайна. Хоча, можливо їй зірве дах у третій частині… Подивимось.

Дехто говорить, що читає роман Кідрука до того, як прийти на його презентацію, щоб, так би мовити, бути "в темі" і хизуватися тим, що вже точно знає, про що ідеться у натяках, які Максим обов’язково робитиме на зустрічі із читачами. Інші навпаки, хочуть залишатися необізнаними і подивитися, чи зацікавить їх Кідрук презентацією роману.

Читати книгу до її презентації у Полтаві 28 жовтня чи після – ваш вибір. Але те, що читати треба обов’язково, – це аксіома. Велкам до кола кідруколюбів!


Автор: Ірина Домненко
Наверхнаверх