logo
dollar
euro

Як на Полтавщині хворі на цукровий діабет інсулін отримують

0:07 23.01.2018 eye 356
Як на Полтавщині хворі на цукровий діабет інсулін отримують

Цукровий діабет - це величезна проблема для всього світу! За даними Міжнародної федерації діабету 2014 року кількість хворих на цукровий діабет у світі досягла цифри майже 387 мільйонів, а в 2035 році становитиме 592 мільйони. На сьогодні, мабуть, немає людини, яка б не чула про таке захворювання, як цукровий діабет. Але ці знання обмежуються тільки відомостями про невиліковність та потребу хворих в інсуліні.

Саме інсулін підтримуєжиттєдіяльність хворих на цукровий діабет. Але процес отримання пацієнтами життєво необхідного препарату далеко непростий.

ГО "Інститут аналітики та адвокації" з’ясували за яким порядком на Полтавщині хворі  безплатно отримують препарати інсуліну.

порядок забезпечення інсуліном
Пацієнт, який перебуває на амбулаторному лікуванні, звертається за рецептом до лікаря-ендокринолога, за місцем проживання. Останній прописує призначення ліків у медичній карті хворго та видає йому рецепт, за яким хворий в аптеці Комунального підприємства "Полтавафарм" (закріпленого за цим закладом) безоплатно отримує препарати інсуліну.

Звертаємо Вашу увагу на те, що Полтавський регіон один з небагатьох в Україні, в якому вже використовується досвід впровадження відшкодування інсулінів. У Полтавській області діє порядок відшкодування вартості відпущених аптеками лікарських засобів за рецептами лікарів.

інсулін (шлях хворого)
Лікарні ведуть облік інсулінопотребуючих хворих та, враховуючи це, складаються заявки на потребу інсуліну, які направляють в департамент охорони здоров’я Полтавської ОДА. За рахунок цільових видатків обласного бюджету (в межах затверджених асигнувань) ДОЗ, як головний розпорядник, та Полтавська обласна клінічна лікарня ім. М.В. Скліфосовського, як розпорядник,  визначають обсяги асигнувань для міст та районів області, враховуючи залишки препаратів. Також, ДОЗ разом з ПОКЛ ім. М.В. Скліфосовського визначають річну та помісячну потребу в лікарських засобах, а також у коштах для їх оплати.

Наступним кроком ПОКЛ ім. М.В. Скліфосовського укладає договір із КП "Полтавафарм", а останнє, у свою чергу, укладає договори з виробниками та постачальниками препаратів. Після всієї цієї процедури хворий отримує інсулін в аптеках "Полтавафарм". Не рідше ніж один раз на місяць в межах помісячного плану асигнувань КП "Полтавафарм" відшкодовується вартість лікарських засобів, відпущених безоплатно, у відповідності до умов договору, поданих реєстрів і рахунків в лікарню.

Таким чином, Полтавська область успішно використовує можливості місцевого самоврядування і та достатньої розгалуженості аптечних мереж для підвищення доступності препаратів інсуліну.

Поліна Завадська та Ірина Домненко


Автор: "Інститут Аналітики та Адвокації"
Наверхнаверх