logo
dollar
euro

У Полтаві обговорювали кадрові питання у галузі протидії ВІЛ/СНІД

19:33 16.01.2018 eye 417
У Полтаві обговорювали кадрові питання у галузі протидії ВІЛ/СНІД

У Полтаві відбувся робочий семінар щодо планування кадрових ресурсів для експертів, які супроводжують планування і впровадження Обласної програми протидії ВІЛ/СНІД на 2015-2018 роки. Модератором на засіданні була Жанна Пархоменко, радник з питань посилення системи охорони здоров’я/кадрів проекту USIAD "Реформа ВІЛ-послуг у дії".

На семінарі були присутніми представники Департаментів охорони здоров'я, соціальної політики, сім’ї, молоді і спорту, освіти, лікарі, представники ВІЛ-сервісних та інших громадських організацій.

Оксана Даниленко, головний лікар Обласного Центру профілактики і боротьби зі СНІД, наголосила на важливій ролі первинної ланки медицини і проаналізувала відмінності нового проекту програми від попередньої. Зокрема, вона зауважила, що у розробці програми врахували і те, що не було з якихось причин виконане у попередній програмі. Крім того, автори прислухалися до порад представників неурядових організацій, які займаються проблемами людей, що живуть з ВІЛ. Процес створення програми був прозорим та ґрунтувався на залученні всіх зацікавлених сторін державного та громадського сектору. Особливу подяку Оксана Валеріївна висловила проекту "Реформа ВІЛ-послуг у дії" та компанії "Deloitte" за технічно-експертну допомогу.


Головний лікар Полтавського обласного Центру здоров’я Ніна Дурдикулієва зазначила, що на зустрічі присутні практично всі учасники процесу розробки програми і що програма зараз проходить затвердження у фінансовому відділі та йтиме на розгляд сесії.

Жанна Пархоменко зазначила, що Полтавська область підготувалася найкраще у розрізі політики допомоги наркозалежним і одна з перших у готовності ресурсного забезпечення заходів протидії епідемії ВІЛ/СНІД. На її думку, поряд із забезпеченням консультування та тестування на ВІЛ подальшим лікуванням АРТ питання профілактики постають гостро, особливо з огляду на згортання донорської допомоги Глобального Фонду. З огляду на це, забезпечення програми належно підготовленими кадрами із сформованим відношенням до проблеми ВІЛ, знанням та навичками є безумовною запорукою її успішного виконання.

- Сьогодні є потреба в навчанні кадрів первинної ланки медицини, - зауважила Ніна Дурдикулієва, - для подолання стигми та дискримінації.

Заступник директора Департаменту охорони здоров’я Юрій Курилко зауважив, що програма національного рівня має status quo, тобто вона не враховує обраної стратегії децентралізації, а отже реальних потреб на місцевому рівні.

- На місцях не можна передбачити проблеми через незрозумілість на даний час моделей фінансування, організації структури влади на місцях, - пояснив Юрій Васильович. - Саме тому робота має бути системною і постійною для адекватної реакції у боротьбі з епідемією ВІЛ/СНІД.

DSC00335
Також він зазначив, що на сьогодні прогнози в кадровому плані також дуже абстрактні, бо немає чіткого розуміння підпорядкування кадрів у майбутньому.

- І, нарешті, дуже важливим є фінансове забезпечення роботи лікарів, що реалізовуватимуть реформу. Мотивування повинно бути продуманим та ефективним, - додав Юрій Курилко.

У доповнення модератор зустрічі Жанна Пархоменко поділилася досвідом реформування первинної ланки медицини, управління забезпечення кадрами, оснащенням та фінансовими ресурсами на прикладі пілотних моделей, які включали в себе різноманітні форми організації надання медичної допомоги на первинному рівні.

Представлений інноваційний підхід у забезпеченні підготовки кадрів з огляду на інтеграцію профілактичних послуг на рівень первинної ланки, надихнув аудиторію до плідної дискусії щодо покращення якості підготовки медичного персоналу для такого переходу та обмірковування можливості пілотування різних підходів у передачі ряду послуг профілактики ВІЛ на півень первинної медико-санітарної допомоги.


Автор: Катя Кролевська
Наверхнаверх