logo
dollar
euro

Троє полтавців вивчатимуть європейські інституції завдяки швейцарсько-українському економісту

14:13 22.01.2018 eye 232
Троє полтавців вивчатимуть європейські інституції завдяки швейцарсько-українському економісту

Іван Чабан, Марина Бардіна та Роман Повзик поїдуть до Польщі та Австрії, щоб ознайомитися з функціонуванням іноземних інституцій і запозичити цей досвід для України.

Полтавці стали фіналістами програми "Молодь змінить Україну" від Фонду Богдана Гаврилишина. Його засновник – всесвітньо відомий економіст, який під час Другої світової війни емігрував з Радянського Союзу, зробивши кар’єру в Канаді та Швейцарії.

Програма "Молодь змінить Україну" стартувала з кінця 2012 року. Її ініціатор Богдан Гаврилишин переконаний, що потенціал України є надзвичайно великим завдяки людському капіталу і природним багатствам. Але для того, щоб країна максимально використала цей потенціал, потрібна трансформація всіх органів влади, економічної і соціальної систем, політики щодо навколишнього середовища (біосфери).

Іван Чабан
Основна мета Програми – створення критичної маси молодих людей, які є рушієм змін і можуть здійснити трансформацію України.

Учасники групами по 5-7 чоловік (кожен представляє певну сферу життя суспільства) їдуть в одну з шести найбільш ефективних, "здорових" європейських країн – Австрію, Німеччину, Норвегію, Швейцарію, Швецію, а також Польщу . Там вони зустрічаються з представниками місцевих інституцій (попередньо домовившись про свій візит), отримуючи від них розуміння функціонування цих організацій. При цьому вони повинні думати про впровадження іноземного досвіду для України.

Марина Бардіна
Полтавці потрапили до фіналістів програми через довготривалий відбір. Спочатку вони в числі 135 чоловік подали заявку на учать у "Школі депутатів місцевих рад 2015" (яку теж фінансував Фонд Богдана Гаврилишина). Далі 81 чоловік пройшли навчання у лютому 2015 року (3 сесії по 2 дні). З цих людей відібрали 31 фіналіста (ті, хто проявили себе протягом навчання). Опісля резюме, обґрунтування, що саме людині цікаво вивчити за кордоном, та співбесіди англійською мовою відібрали 19 чоловік. Серед них – і троє полтавців.

Громадський активіст ГО "Наш Шлях" Іван Чабан та журналіст "Аналітичного центру розвитку громадянського суспільства" Роман Повзик поїдуть в різних командах до Польщі (у червні та листопаді 2015 року), а студентка соціологічного факультету Києво-Могилянської академії Марина Бардіна відвідає Авcтрію (червень 2015 р.).

Роман Повзик
По приїзді усі групи готують звіт із поїздки. А кожен учасник – аналітичні статті й рекомендації для України зі сфери, яку вивчав. Програма дає можливість полтавцям готувати відповідні проекти, рекомендації урядовим структурам.

А підсумують свої дослідження Іван Чабан, Марина Бардіна та Роман Повзик на конференції наприкінці року. Там вони і представлять власні доробки.

Денис Старостін, незалежне мистецьке об’єднання "Magnum Opus"


Автор: Magnum Opus
Наверхнаверх