logo
dollar
euro

У Полтаві вияснили, чи все добре з державними закупівлями

8:49 24.10.2017 eye 212
У Полтаві вияснили, чи все добре з державними закупівлями

11 червня 2015 року о 11:00 у прес-центрі ОКІА "Новини Полтавщини" представники громадської організації "Інститут аналітики та адвокації" провели брифінг по проекту "Моніторинг процесу здійснення державних закупівель".

Під час брифінгу громадська організація презентувала аналітичний звіт за результатами моніторингу. Юрій Ромашко озвучив висновок за результатами проекту і охарактеризував стан державних закупівель у галузі охорони здоров’я у Полтавській області.

- Звісно, існують проблеми, - зазначив Юрій Ромашко. - Перед усім це компетентність комітетів конкурсних торгів, яка потребує постійного вдосконалення, це перебійна робота веб-порталу "Державні закупівлі", надмірна бюрократичність усіх процесів та процедур закупівель. До того ж, у нас рідко укладають рамкові угоди, а у багатьох випадках це - найкращий варіант.

Аналітик та юрист Поліна Завадська розповіла про результати відвідування закладів охорони здоров’я у м. Полтава, про рівень доступності громадськості на відкриття цінових пропозицій.
- У більшості випадків нашим громадським активістам не заважали і не забороняли ні бути присутніми, ні знімати на відео процес розкриття, - розповіла Поліна Завадська. - Це хороший показник, хоча, якщо бути чесними, з 14 медичних закладів, які ми відвідали протягом першого півріччя, максимально дотримувалися закону лише тендерні комісії у чотирьох.

У аналітичному звіті ГО "Інституту аналітики та адвокації" ідеться про те, скільки планують, а скільки хто і чого реально закуповує, у якому обсязі, скільки це коштує для держави, які у медзакладах пріоритети. У звіті також описано, як працюють комітети з конкурсних торгів закладів охорони здоров’я міського та обласного підпорядкування. Документ можна завантажити з сайту організації.

Довідка: Проект "Моніторинг процесу здійснення державних закупівель" реалізує ГО "Інститут аналітики та адвокації" за підтримки МФ "Відродження". Діяльність по проекту спрямована на виявлення рівня прозорості проведення державних закупівель, на оцінку доступності громадськості до відкриття цінових пропозицій, планів та результатів закупівель полтавських закладів охорони здоров’я.


Автор: "Інститут Аналітики та Адвокації"
Наверхнаверх