logo
dollar
euro

На Полтавщині останній воїн-інтернаціоналіст із пільгової черги зможе відсвяткувати входини років через тридцять

13:09 16.12.2019 eye 449
На Полтавщині останній воїн-інтернаціоналіст із пільгової черги зможе відсвяткувати входини років через тридцять

У 2012 році на Полтавщині для воїнів-інтернаціоналістів, які перебувають в черзі на пільгове житло, придбано 7 квартир: по одній у Миргороді, Гадячі, Комсомольську, Зінькові, Нових Санжарах і 2 у Полтаві.

На це витрачено 1 537 тис. грн. У 2013 році за відповідною програмою в області  передбачені видатки в сумі 1 653 тис. грн. Тож, цього року планується придбати орієнтовно 6 квартир. Про це говорили вчора в облдержадміністрації на засіданні комісії з питань забезпечення житлом осіб із числа постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, воїнів-інтернаціоналістів, інвалідів війни, військовослужбовців, звільнених у запас або відставку, для відселення їх із закритих та віддалених від населених пунктів військових гарнізонів, яке відбувалось під головуванням заступника голови Віктора Животенка.

У регіоні на квартирному обліку перебувають 238 воїнів-інтернаціоналістів та їх сімей: 27 інвалідів війни, 207 учасників бойових дій, 4 членів сімей загиблих або померлих. Не важко порахувати, що за умов просування черги такими темпами, останній воїн-інтернаціоналіст отримає квартиру років через 30, а то й більше.

Як пам’ятаємо, вивід радянських військ з Афганістану відбувся у 1988 році. Тобто, теоретично, наймолодшому учаснику тих подій зараз не менше 48 років. Через 30 років йому буде 78. Середня тривалість життя в Україні, навіть при тому, що фіксується зростання цього показника, поки що становить 71 рік. У чоловіків він дещо нижчий.

А є ще й інші категорії пільговиків. На засіданні комісії також проаналізували стан виконання програм забезпечення житлом постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи та інвалідів війни.

Зазначимо, гіпотетичний мешканець Полтави, який отримує середню заробітну плату в 2948 грн., щоб, наприклад, скористатися «гарячою пропозицією» і купити 1-кімнату квартиру в Супрунівці (41,1 кв.м. по 3100 грн. за квадрат), має працювати 43 роки, не витрачаючи на себе жодної копійки.


Наверхнаверх