logo
dollar
euro

Тендерна комісія сама запросила громадськість на держзакупівлі

4:02 21.10.2017 eye 271
Тендерна комісія сама запросила громадськість на держзакупівлі

Нещодавно активістам "Інституту аналітики та адвокації" зателефонували з однієї з полтавських обласних лікарень і запросили на розкриття цінових пропозицій.

У четвер, 14 травня, до організації зателефонували із Обласної клінічної лікарні відновного лікування та діагностики з обласними центрами планування сім’ї та репродукції людини, медичної генетики. Вони запросили громадських активістів на розкриття цінових пропозицій, яку збиралися невдовзі скоро проводити.

- Раніше нам доводилося телефонувати до лікарень самим, щоб дізнатися про проведення торгів, або ж пояснювати, де у законодавстві зазначено, що ми можемо бути присутніми і фікусувати на відеокамеру держзакупівлі, - розповідає Юрій Нестуля, виконавчий директор ІАА. Він пояснює, чому це важлива подія: - Тепер тендерні комісії самі почали проявляти ініціативу та залучати громадськість. Таким чином починає формуватися політика відкритості та конструктивної співпраці.

Юрій Ромашко вважає, що медичні, та й не лише медичні державні заклади повинні брати приклад, а громадські організації взяти на озброєння, що це - нормальна ситуація.

За останні півроку "Інституту аналітики та адвокації" вдалося прискорити процедури розгляду скарг, щоб пацієнти отримували лікування вчасно (як у випадку закупівель для гемодіалізу), а також - розробити індекс дотримання законодавства про громадський контроль у галузі держзакупівель.

ІАА працює для того, щоб підвищити ефективність і прозорість процедур державних закупівель, а запрошення громадськості - це прекрасний початок для конструктивної співпраці.


Автор: Наталя Гостило
Наверхнаверх