logo
dollar
euro

У Полтаві представили аналітичний звіт по ефективності замісної підтримувальної терапії

9:21 28.04.2017 eye 301
У Полтаві представили аналітичний звіт по ефективності замісної підтримувальної терапії

На замовлення Міжнародного фонду "Відродження" Благодійна Організація "Світло надії" у партнерстві з ГО "Інститут аналітики та адвокації" провела громадську експертизу щодо впровадження замісної підтримувальної терапії  у світі та Полтавській області.

Мета аналізу – визначити ефективність ЗПТ у загальному комплексі заходів, спрямованих на протидію ВІЛ/СНІД, туберкульозу та гепатиту С у Полтавській області.

На прес-конференції, яка відбулася 8 травня 2015 року, присутні змогли ознайомитись з основними пунктами проведеної роботи. Юрій Нестуля, виконавчий директор ГО "Інститут аналітики та адвокації", наголосив:

- До нашої роботи долучилися деякі міжнародні організації (ВООЗ, Управління ООН по наркотиках і злочинності і т.д.), державні організації (УМВС України, Полтавський обласний наркологічний диспансер т.д.). На жаль, на сьогодні немає єдиного рецепту вирішення проблеми. У жодній державі не змогли повністю побороти наркозалежність.

Звіт
В Україні вживання наркотичних речовин поступово перетворилось на велику соціальну та медичну проблему. Саме споживачі ін’єкційних наркотиків (СІН) є однією з основних груп ризику щодо ВІЛ-інфікування. Одним із основних інструментів профілактики поширення ВІЛ/СНІД у світі є замісна підтримувальна терапія (ЗПТ). За час роботи програми темпи передачі ВІЛ серед цієї групи знизилися на 12%. Така терапія розглядається як варіант лікування для наркозалежних людей, яка паралельно виконує i інші функції – лікування супутніх захворювань та повноцінне повернення у суспільство. А головне – людині не потрібно здійснювати крадіжки, аби знайти гроші на чергову дозу. Підтвердження цьому – зниження кримінальної активності, що фіксують правоохоронці.

Виступаючі
Вадим Клорфайн, завідуючий стаціонарним відділенням Полтавського обласного наркологічного диспансеру, зазначив:

– Якщо подивитися на наших пацієнтів, це люди 30-35 років, які знаходяться в залежності 10-13 років. ЗПТ дає їм змогу повернутися до нормального соціального життя. 53% вже мають сім’ї, 43% – дітей, 60% – працевлаштовані. 

Візуалізація від Максима Демченка
Аналіз показав, що утримання пацієнта у програмі "коштує" державному бюджету майже у 10 разів дешевше, ніж утримання споживача наркотиків за ґратами.  

Максим Демченко, виконавчий директор БО "Світло надії" підсумував:

- ЗПТ – це не питання дискусії. Це питання життя людей і визнаний метод лікування, який показав ефективність у всьому світі. Проблему наркоманії потрібно вирішувати поступово, а головне – не зупинятись на досягнутому і пам’ятати, що це хвороба і люди потребують лікування. Найчастіше з подяками звертаються матері, які тепер можуть спокійно засинати і знати, що їх дитина не шукає вночі гроші на дозу "ейфорії".

Лілія Войцехівська


Автор: "Інститут Аналітики та Адвокації"
Наверхнаверх