logo
dollar
euro

Полтавець-студент в Австрії: "Щоб отримувати тут стипендію, треба наполегливо вчитися"

0:20 22.10.2017 eye 200
Полтавець-студент в Австрії: "Щоб отримувати тут стипендію, треба наполегливо вчитися"

Полтавець Михайло Новіков навчається в Австрії в університеті Lauder Business School. Його факультет – International Business Administration (Міжнародне управління бізнесом). Ми поговорили з ним про національне різноманіття ВНЗ, співбесіди по "скайпу" та сесію у Відні.

Перед інтерв’ю Михайло попередив, що вже близько року не спілкувався українською. В університеті всі предмети викладають англійською, сама ж країна – німецькомовна. Проте обидві мови Михайло вивчав у ліцеї, тому проблем з ними немає.

Р.П.: Чому Ти вирішив здобувати вищу освіту саме в Австрії?

М.Н.: По-перше, я не хотів вчитися в Україні. По-друге, мені сподобалася спеціалізація: економіка, менеджмент. Я вважаю, що це зараз потрібне у світі. То ж я поїхав сюди.
Ця країна підходить по усім критеріям. Австрія – дуже розвинута країна і мені тут подобається. Тут можна легше знайти роботу, ніж в Україні. І ще такий відомий факт, що європейський диплом котується краще, ніж український.

Р.П.: Чому саме цей факультет – Міжнародне управління бізнесом?

М.Н.: Бо я вважаю, що це – спеціальність доволі потрібна у світі, і я хочу зробити щось для нього.

Р.П.: Коли Ти вступав у ВНЗ, що такого потрібно було додатково здавати в порівнянні з тим, що б Ти здавав в український університет?

М.Н.: Я не здавав тут спеціальних екзаменів. Сертифікат ЗНО в Австрії не діє, але табель з оцінками тут просять.

Я проходив таке собі інтерв’ю: зі мною зв’язалася по "скайпу" одна з представниць адміністрації закладу. Незабаром мені прийшла відповідь: так, Ви прийняті.

Я отримую стипендію на навчання. Проте, як і в Україні, щоб її отримувати, потрібно наполегливо вчитися.

Lauder Business School (фото – linkedIn.com)
Р.П.: Що є найцікавішим у навчанні у твоєму університеті?

М.Н.: Напевно, це те, що тут студенти просто з усіх країв світу. Тут США, навіть Африка, Корея. В основному – європейці, але все одно дуже цікаво з ними спілкуватися. Це такі різні культури, і я невдовзі почав ними цікавитися.

Р.П.: А окрім національного різноманіття? В самому навчанні?

М.Н.: Те, як підносять предмети. Тут працюють досить кваліфіковані викладачі. Майже у кожного з них є звання професора або доктора. Вони працюють не тільки в цьому, але й одному з найвідоміших університетів Австрії і Європи загалом – Віденському.

Вони просто віддають себе і свою душу викладанню. Це мотивує.

Р.П.: З минулого вересня Ти живеш за кордоном. Що б Ти назвав найскладнішим моментом для себе після переїзду?

М.Н.: На початку було складно познайомитися з людьми. Бо я не знав як з ними спілкуватися, з ким саме. Це було досить складно. Потім все пішло досить добре, і вся атмосфера склалася дуже позитивна.

Р.П.: А люди поза університетом спілкуються більше німецькою чи так само добре говорять англійською?

М.Н.: В університеті без винятків спілкуються англійською. Але поза ним австрійці переважно розмовляють німецькою, проте майже всі можуть говорити англійською.  Можливо, старше покоління не дуже любить її. Вони такі доволі консервативні: розмовляють тільки німецькою і тільки з австрійцями.

Lauder Business School (фото – friendsoflbs.com)
Р.П.: Що Тебе підтримує так далеко від дому?

М.Н.: Батько та мої друзі. Не тільки з Полтави, але навіть тут.

Р.П.: А що для Тебе було незвичним, коли Ти приїхав в Австрію?

М.Н.: Те, що тут усе якось по-іншому. Тобто Ти відчуваєш себе українцем тут, але розумієш, що тут не тільки українці і тому треба якось з іншими шукати спільну мову. Це було досить дивно для мене.

Р.П.: Скажи, як пройшла перша сесія? Які результати?

М.Н.: Вона ще не закінчилася. Я ще її проходжу – у мене залишився один екзамен з предмету "Менеджмент виробництва і логістика".

Р.П.: Що б Ти порадив молодим полтавським абітурієнтам, які цього або наступного року будуть вступати до університету?

М.Н.: Я б порадив їм здавати ЗНО. Бо якщо у них не виходить вступити за кордон, то воно дуже допомагає в Україні. Також просто не боятися вступати за кордон. Це, як виявилося, не так вже й важко: якщо є бажання, якщо є мотивація, то всього можна досягнути.

Р.П.: Чи плануєш Ти після навчання повертатися до Полтави?

М.Н.: Я планую повертатися до Полтави на канікули. Дуже сподіваюся, що залишуся десь в Австрії і знайду роботу. Але хтозна: життя – складна штука.


Автор: Роман Повзик
Наверхнаверх